Moje Dyskowce

ODPOWIEDZ
laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Moje Dyskowce

Post autor: laso »

Witam. jestem już jakiś czas na forum lecz nie mam jeszcze swojej galerii. Być może dlatego że moje akwa nie jest tak piękne jak niektórych z was. Moje akwarium to praktycznie samo szkło. Mam kilka zbiorników sterylnych ale tylko jedno które jest w domciu. Głównym jego punktem są Paletki.
Warunki jakie panują w tym zbiorniku to Ph od 4 do 6,5.
Więcej nie mam co pisać o tym zbiorniku bo same ryby w nim, no co do filtracji to kilka gąbek i jakiś tam kubełek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-12-27, 22:18 przez laso, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Ryby wyglądają pięknie. Napisz czemu takie warunki właśnie, czemu nie spróbujesz dać choćby piachu i kilku korzeni? Utrudniłoby to jakoś znacznie utrzymanie odpowiednich parametrów?

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

Paletki super :!: Ale moim zdaniem jeszcze ładniej by się prezentowały na tle roślin.Widziałem historię tego zbiornika na discusforum i wiem że był tam piasek i rośliny.Nie chcesz do tego wrócić :?: Wiem,że nie Jesteś fanem CO2 w akwarium z paletkami ;-) ale i bez niego jakieś rośliny też czasami rosną ;-) i moim całość by wyglądała jeszcze ładniej.
discus6

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

No pewnie,że ładniej,bo naturalnie.
Już pal licho rośliny,ale by przy takich pięknych dyskach piachy i jakiegoś konaru nie było,to nie kumam.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso »

Oczywiście że chciałbym mieć piach, rośliny takie jak Lotos i korzonek. Ze zwykłej wygody i braku czasu to akwa tak wygląda. Jest tutaj około 20 dysków i musi tak być. Nie utrzymał bym tu czystości. Po 3 dniach jest pełno wypławków i osadu na szybach. Te piękne ryby to prawdziwe brudasy. Plują żarciem i często sr..ą. Tylko w takim akwa da si utrzymać czystość przy tej ilości ryb. Dlaczego tyle ryb w jednym akwa? Tu dobierają się w pary i przechodzą selekcję. To i tak ryby już po selekcji ale jeszcze trzeba je podciągnąć do dorosłości. Teraz to podrostki w wieku około 10miesięcy(nie wszystkie bo trzy są około 2 letnie).
Ps. Lotosa ostatnio miałem 2 godziny. rozpadł się bo nie mierzyłem Ph od kilku tygodni i okazało się że miałem ponad 300 litrów kwasu :mrgreen: .
Ph wynosiło 4 :shock: a ryby się próbowały wycierać.

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

Z twojego opisu wynika,iż jest to klasyczne akwarium hodowlane dla dyskowców a więc dużo ryb,dużo żarcia,dużo podmian i w efekcie szybki wzrost :-) .Mimo wszystko ja jednak pokusiłbym się o drobną warstwę piasku,korzonek z anubiasem i trochę szybkorosnących łodygowców przy tylnej ścianie.Obecnie to wygląda trochę tak jak byś posiadał samochód Ferrari Testarossa i parkował go w bramie na Włókienniczej a nie przy swojej wilii w Beverly Hills.Piękne rzeczy wymagają pięknej oprawy :-)
laso pisze:Te piękne ryby to prawdziwe brudasy. Plują żarciem i często sr..ą.
Taka ich natura :-) Z uwagi na taki sposób konsumpcji mchów,heńków czy glosii raczej się w akwarium z nimi nie utrzyma ale dużo innych roślin tak zakładając,że Ph jest trochę wyższe niż 4 :-) .
discus6

laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso »

E tam Włókienka fajna ulica. Mam jednak pewność że te Dyski bez mojej wiedzy nie znikną tak jak Ferrari z tej ulicy.

laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso »

Jeszcze kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Rybki pozazdrościc, zawsze chciałem miec palety, ale nie do końca sie da pogodzic akwa roslinne co2 i ładne palety, chociaz niektórzy maja, lecz wymaga to pewnie wiekszej uwagi i czasu. Jak sam mówisz te rybki brudzą.
Łukasz

discus6
Posty: 451
Rejestracja: 2010-09-29, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: discus6 »

lukaszLDZ pisze: Jak sam mówisz te rybki brudzą.
Nie wiem o co Wam chodzi z tym brudzeniem przez paletki.Każde żywe stworzenie jak coś zje to później wydala.Dotyczy to zarówno neonka o długości 2 cm jak i paletki o długości 20cm.Różnica dotyczy tylko wagi odchodów. ;-) W akwarium takim jak ma laso zwyczajowo trzyma się 8-10 dorosłych paletek i wtedy żadnego problemu nie ma.Przy 20 sztukach o porządek rzeczywiście trudno.
discus6

laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso »

W takim akwa można by trzymać myslę około 2-3 par dorosłych. Takich które się rzadko karmi. Wtedy można założyć rośliniaka z mchami itp. Jednak myślę że po dłuższym czasie i tak odezwą się choroby układu pokarmowego. Najczęściej to wiciowiec. Tu pokażę wam kilka fotek z akwarium hodowlanego z piwnicy. I jak tu porządek utrzymać. Woda podmieniana codziennie w ilości takiej aby utrzymać stałe PH bo to od mięsa leci na łeb na szyję a poniżej 4 to już katastrofa
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
yorki111
Posty: 783
Rejestracja: 2008-06-27, 11:37
Lokalizacja: Zalew
Kontakt:

Post autor: yorki111 »

Na ostatnim foto co to za pasiaste brązowoczerwone maluchy? Red cover?
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 08:15 przez yorki111, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

laso
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-26, 10:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: laso »

Tak to Red Cover lub Red Rosa. Nie wiem tak naprawdę czym się różnią te odmiany. Ja sprzedawałem je jako Red Rosa

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”