354l Jeszcze bez nazwy :)

ODPOWIEDZ
Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

354l Jeszcze bez nazwy :)

Post autor: Hex »

jak w temacie :) nowy zbiornik już jest teraz budowa lampy dokończyć szafkę i hmm cała reszta ale upragnione szkło już jest ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Hex, nie chcę być złośliwy, ale chyba musisz obrócić zbiornik, bo będzie Ci bardzo trudno nalać do niego wodę. Przemyślałbym też akwarium w samochodzie. Dość to oryginalne ale bardzo niepraktyczne. Obsługa zbiornika będzie trudna, poza tym pomyśl o zimie... kiedyś nadejdzie. Utrzymanie właściwej temperatury nawet z webasto będzie wyzwaniem.
:mrgreen:

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Co Ty gadasz :p z dolweką nie będę miał problemów :) podjeżdżam na myjnie tam ro już mają hehe okręcam jedynie okno i dolewam :), a na zimę to myk do garażu pod plandekę :)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

I już stoi na szafce :) teraz tylko wzmocnić ogarnąć i coś ułożyć :)

Obrazek

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Będzie fajne "szkiełko"
Napisz więcej jakie plany z obsadą , sprzętem, kiedy start?
Gzie zdobyłeś ten korzeń, ile takie coś kosztuje?

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Co do obsady to altumy ale z racji ich ceny trochę to potrwa na szczęście mam w wawie ładne sztuki za nie wielkie pieniądze jak za te ryby.
co do sprzętu to :
Oświetlenie 132-150W lampa mojej konstrukcji z pełnym cyklem dnia
Mark#1.1 mojej konstrukcji ( tak to twinek ale używam formatek własnego pomysłu i lepszych materiałów niż są w oryginale czy co nie które osoby oferują z foryum lub Fb a nie mają o tym zielonego pojęcia )
Filtracja:
Planuje 2 filtry 1000l/h jedne eheim a drugi zobaczymy co mi się trafi
wloty i wyloty produkcji własnej z kulkami na wylotach by bardziej wzburzały taflę ( plexa i akryl) nie używam szklanych komponentów ze względu na ich kruchość.
Korzeni jest kilka około 5

Obrazek

arturromarr, ile takie coś kosztuje tzn co masz konkretnie na myśli ??

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Tak póki co nie mam pomysłu na ułożenie ale za to kilka roślinek już jest między innymi anubias pinto :), dalesze prace nad zbiornikiem ruszą ale dopiero wtedy kiedy będzie stelaż zrobiony z profili zamkniętych i wykupione ubezpieczenie na mieszkanie heh bo jak mi sie 350l poleje z 4 piętra to może być słabo hehe

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Oby ubezpieczenie nie było potrzebne, ale sprawdź wszystko co drobnym druczkiem, żeby się nie okazało w razie czego, że nie poinformowałeś o czymś.

Odnośnie korzeni to chodziło mi lie kosztowały i gdzie kupiłeś bo tak założyłem, chyba że inaczej je zdobyłeś?

Altumy chyba podobnie wymagające co Paletki.
Będziesz robił biotop czarnych wód?

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Nie będzie roślinne bo altumy dzikie nie będą :). Korzenie kosztowały mnie jakieś 210zl sporo ale warte ceny :)
Co do wymagań wydaje mi się ze są twardsze niż palety ale tu zdania podzielone mam doświadczenie z jednym i drugim i wiem czego nie robić :p wiec to połowa sukcesu hege

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Korzeń jest super. Czy jest już wypreparowany, bo ciężko było by naczynie znaleźć żeby go wygotować?
Altumy to ciekawe dla mnie ryby bo mało znane. Palety są w każdym większym sklepie a one nie.
Kiedy planujesz zalewanie wodą?

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Altumy mam na szczęście pod ręką :) w wawie po 90zł odchowane już :)
Hmmm pryjorytetem jest stelaż bo bez tego nie zrobię nić. muszę najpierw filtr sobie sprawić, więc sądze ze nie wcześniej niż 1-1,5 miesiaca nie zaleje baniaka.
CO do preparowania korzeni to mam swój patent :) i zajmie mi to max 2-4 dni :) by tonęły :)

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: arturromarr »

Do takiego zbiornika to by się jakiś sump przydał do filtracji.
Nie myślałeś o takim rozwiązaniu?
Altumy chyba podobnie jak palety są wrażliwe na jakść wody.
Ostatnio zmieniony 2017-07-03, 19:52 przez arturromarr, łącznie zmieniany 1 raz.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Sa twardsze :) co do sumpa to nie mam za bardzo możliwości na zewnątrz akwa go zrobić ale myślałem by zrobić hmm powiedzmy komin w środku który by pełnił rolę skrimera ale póki co nie mogę zalać akwa i nie stety jeszcze długo tego nie zrobię:( ale za to paludarium będzie ;) bo na to mam zgodę hehe i jak mi akwa się roszczelni to lepiej sprzątać 100l niż 354 ;/ a bez ubezpieczenia mieszkania nie bardzo mam chęć ryzykować. Ale lampa dziś już zacznie nabierać jakiś kształtów :) ( póki co lutowanie led i rozplanowanie ich na arkuszu ameliniowym )

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Z przyczyn technicznych jestem zmuszony na zmianę kierunku z akwarium z rybkami będzie paludarium z roślinami :) i rybkami ale tyulko w 1/3 maksymalnie zalane

Obrazek

do dalszego śledzenia wątku zapraszam pod owy link i tam wszelkie komentarze mile widziane

http://akwarysci.com/forum/viewtopic.ph ... 351#113351


Zapraszam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”