[824] Idzie nowe

junior8
Posty: 36
Rejestracja: 2014-07-10, 16:01
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: junior8 »

a jakies stadko ziemiojadów ?? myślałeś o tych rybach.

i co ci powiedzieli w sprawie tła?

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Tła narożnego nikt mi nie zrobi. Wromak mi odpisał że już się tłami nie zajmuje. Noszę się ze zrobieniem samemu z pianki i jakiś elementów dekoracyjnych jak korzenie, kamienie, ale nie mam pewności co do pianki poliuretanowej czy każdą można zastosować i na razie tła nie ma.

Myślałem nad ziemiojadami np. G.pellegrini. G.steindachneri, ale to układ 1+2, 2+4, więc i tak potrzeba coś w toń,

junior8
Posty: 36
Rejestracja: 2014-07-10, 16:01
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: junior8 »

U ciebie w akwarium to ze 100 neona czerwonego.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Rozumiem, że ma to być Ameryka Południowa? To polecałbym:
- w strefę od środka w dół stadko z 8-10 sztuk Akary z Maroni. Bardzo łagodne pielęgnice, nie niszczą roślin, itd. lub stadko jakichś guyanacara choć te bardziej kopią i z roślinami może być większy problem.
- w strefę od środka w górę stado skalarów lub (albo i) pielęgnice skośnopręgie - w takim akwarium ładnie by urosły i super wyglądały
- w toni mogłyby śmigać bystrzyki (np. ozdobny)
Dobrze byłoby wodę dostosować do warunków SA, wtedy byłoby idealnie :-)
Ostatnio zmieniony 2014-09-11, 21:07 przez wojtekr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

Z pH nie będzie raczej problemu, zmiękczyć 1000l wody juz nie tak prosto ;-). O skośnopręgich czytałem trochę. Podobno płochliwa ryba i podgryza płetwy skalarom, małym neonkiem też nie pogardzi ;-), zresztą większy skalar również. Dlatego chciałem też neona czerwonego, może nie taki ładny jak Inesa ale większy. Bystrzyki też OK, może żałobniczkek stadko, też większa rybka

Jeszcze trochę czasu jest więc rozważam różne opcje

NoBody
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-14, 20:37
Lokalizacja: stąd

Post autor: NoBody »

Polecam Miedzika Obrzeżonego.
Bardzo ładna i godna polecenia rybka, ciekawe zachowania a już szczególnie będzie
się prezentować duże stadko w takim zbiorniku.
Do tego skalary, Akary z Maronii i stado kirysów sterby.

junior8
Posty: 36
Rejestracja: 2014-07-10, 16:01
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: junior8 »

jak postępy prac?

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

No witam
akwa zalane, uruchomione, aranżacja skończona, rośliny posadzone. Muszę jeszcze belkę oświetleniową opuścić niżej ~15-20cm żeby więcej światła było.
Sump zasypany keramzytem, dorobiłem jeszcze ramkę na gąbki żeby filtrację poprawić. Udało się wyciszyć max spływ wody z akwa przez komin z czego najbardziej się cieszę :-) . Jutro jakieś fotki wrzucę.

Co do obsady to zastanawiam się nad tymi pielęgnicami. Które są albo dość małe albo na tyle spokojne że nie będą np. neonów ganiać ?

NoBody
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-14, 20:37
Lokalizacja: stąd

Post autor: NoBody »

Akary z Maronii jak pisałem
Bardzo piękne rybki

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

No tak, tylko na innych forach widziałem wpisy że jednak te akary nie pogardzą neonem lub inną małą rybą. Nie wiem, może to od ryb zależy.

Może wiecie gdzie można miedzika i te akary kupić ?

kra
Posty: 61
Rejestracja: 2010-03-02, 16:49
Lokalizacja: ldz

Post autor: kra »

o w moje klimaty coś. gratuluję rozmiaru szkła, super.
miałem skalary i miedziki w akwarium o połowę mniejszym od Twojego. Miedziki są super, bardzo dziarskie i ruchliwe ryby, trzymają się też w kupie. Samce mają fajne tańce godowe i ciągle pozorują walki między sobą, także nudy nie ma. Nie były zjadane, zdecydowanie za szybkie dla skalarów, jak dla innych pielęgnic, nie mogę się wypowiedzieć, ale tak jak piszę są to dynamiczne rybki bardziej od np neonów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”