[454] [Nature]

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Jak dla mnie, ilość ziela niemal optymalna. Teraz tylko to utrzymać w ryzach. Tylko te mchy..... :-? Rozumiem, że mają obrosnąć całe korzenie, tak?
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 12:17 przez Kubek75, łącznie zmieniany 1 raz.

ziemian
Posty: 176
Rejestracja: 2012-03-04, 19:19
Lokalizacja: Krosno

Post autor: ziemian »

Dominique chyba źle mnie zrozumiałaś jednak, podstawą jest jednak poprawne używanie nazw gatunkowych czy to fauny czy flory i o tym się nie pisze nawet bo wiele osób poprawie to robi, ale jak ktoś robi taki błąd i to w przypadku tego gatunku neona jest bardzo często popełniany to uwagę zwrócić trzeba.

Co do samego akwarium to aranż prezentuje się bardzo przyjemnie, dla mnie jednak będzie on jeszcze bardziej efektowny jak to naprawdę fajnie zarośnie i zrobi się nieco bardziej dziko ;)

Co do samych ryb to najlepiej ich nie dobrałaś niestety, dlatego, że mają zdecydowanie za dużo światła, a nony tak jak np. Neony czerwony pochodzą z czarnych wód gdzie tego światła jest jak na lekarstwo dlatego sama wiesz już dlaczego tak piszę ;)

Trzeba było jednak bardziej się rozejrzeć i poczytać o planowanej obsadzie. A na dowód tego co piszę załączam foto z habitatu tego neona:
http://www.seriouslyfish.com/wp-content ... rodi-2.jpg

Jakie masz parametry wody ???
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 17:25 przez ziemian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

Czekam aż zarośnie bardziej ale nie na tyle by nie było widać korzeni, będę się starała jakoś to w ryzach utrzymać.
Testy wody zrobię już w Nowym Roku.
A co do obsady to doskonale wiem z jakich wód pochodzą neony, u mnie jednak zachowują się dobrze już od kilku lat.
475l - nature
45l - crystale
72l - red cherry
30l - blue
126l - malawi - młode

ziemian
Posty: 176
Rejestracja: 2012-03-04, 19:19
Lokalizacja: Krosno

Post autor: ziemian »

Jak widać nie wiesz skoro trzymasz je w tak bardzo oświetlonym zbiorniku ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 23:00 przez ziemian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

No Dominiko pięknie to musi wyglądać na żywo :-) Gratuluję aranżacji! Sam bym się pobawił w takim litrażu, ale niestety opłaty za prąd by mnie zjadły, więc pozostają mi mniejsze pojemności :-)

Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

No jakoś nie wyliczałam ile to prądu żre :mrgreen: ale za to zainwestowaliśmy w domu w żarówki energooszczędne, grzałka niestety działa często bo nie mieszkam w bloku i w domu jest chłodniej znacznie w okresie zimowym.

Chwilowo zmagałam się z Compsopogonem, opanowałam jakoś go dolewając nieco fosforu, za to teraz pojawiły mi się krótkie nitki :-( no jak nie urok to....
475l - nature
45l - crystale
72l - red cherry
30l - blue
126l - malawi - młode

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

To nie jest trudne do pokonania :-) Najgorsze są zielenice, ale trzeba nauczyć się z nimi żyć :-) Ja mieszkam w bloku, ale i tak grzałka się załącza co jakiś czas. Mam 375l, ale z malutkim oświetleniem 6x18W. Dla paletek i bardzo mało wymagających roślin wystarcza. Mam m.in Amazonke, którą z 2 lata temu od Ciebie kupowałem przez allegro (o ile używasz na allegro takiego samego nicku jak tutaj) :-)

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

Dodam od siebie, ze 30 szt neona zwyczajnie zginie w takim litrazu. Mialem u siebie w 240 litrach stadko 30 czerwonych i zalowalem ze nie kupilem wiecej. Na twoim miejscu rozwazalbym liczbe zblizona do 100 sztuk...

Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

W ogóle mam szansę na zmianę obsady bo niestety zdarzył się wypadek... moje dziecko pewnego wieczoru chciało pokazać komuś ryby a było zgaszone juz światło i przestawiło przełącznik nie ten co trzeba i wył. się elektrozawór i całą noc waliło CO2... nie muszę wam mówić co było rano :-/
Odratowałam co się da... niestety poszły wszystkie rodostomusy, zostało stado neonów, kilka pand i Amano
Może macie jakieś ciekawe propozycje co dokupić do tych neonek? A może dokupię neony po prostu i tyle?
475l - nature
45l - crystale
72l - red cherry
30l - blue
126l - malawi - młode

glesiak
Posty: 177
Rejestracja: 2012-02-04, 12:25
Lokalizacja: Łódź/Łęczyca

Post autor: glesiak »

Jeśli mogę coś zaproponować, to w takim litrażu ładnie na pewno wyglądałyby: ładne skalary, stado neonków i pandy na dnie (ale raczej nie kilka, może tak 12 szt.)
Takie mnie jeszcze pytanie naszło. Czy te pandy nie mącą podłoża? Bo amazonia raczej do ciężkich chyba nie należy.
Ostatnio zmieniony 2014-01-16, 14:52 przez glesiak, łącznie zmieniany 1 raz.

ziemian
Posty: 176
Rejestracja: 2012-03-04, 19:19
Lokalizacja: Krosno

Post autor: ziemian »

Przy takich wymiarach bańki skalary to niezły pomysł, stadko tak z 8 sztuk i wyglądałoby to ciekawie ;)

Awatar użytkownika
Dominique
Posty: 81
Rejestracja: 2008-06-27, 20:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominique »

Nie przepadam jakoś za skalarami i innymi takimi większymi rybami, wolę małe i stadne, generalnie trzymam akwa dla roślin a ryby to tylko dodatek :-D
475l - nature
45l - crystale
72l - red cherry
30l - blue
126l - malawi - młode

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”