[800]Potworky

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

Mieszkam w bloku, akwarium stoi pod sciana nosna, 1300 kg ? około 1000 to tak, akwarium bedzie zalane do 45 cm.

krzysiek8117
Posty: 34
Rejestracja: 2011-12-05, 17:07
Lokalizacja: Łódź

szkło

Post autor: krzysiek8117 »

może troszkę za cienkie te szyby ale widzę ze posiada solidne wzmocnienia x2 nie znam się aż tak na budowie akwa ale chyba ktoś kto kleił to akwarium zdawał sobie sprawę co robi :-) chyba... ;-) i nie miał zamiaru zamienić komuś mieszkania w niezły basen. Sam mieszkam na czwartym piętrze w bloku mam akwa 200l i na wieksze trochę się boje co by nie zbierac wody u sąsiadów na parterze ;-)

Awatar użytkownika
chodysVR6
Posty: 439
Rejestracja: 2010-11-06, 14:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: chodysVR6 »

tone to Ty byś miał z zalanym akwarium i sumpem. 120kg szkło załózmy te 700kg wody, sump 200 litrów + stelaż z blatami.

Tak tylko zapytałem czy zdajesz sobie wogole z tegp sprawe.

W bloku (z wielkiem płyty) do 1500 kg / m2 mozna stawiać.
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką

MST MS 01D VIP

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

chodysVR6 pisze:tone to Ty byś miał z zalanym akwarium i sumpem. 120kg szkło załózmy te 700kg wody, sump 200 litrów + stelaż z blatami.

Tak tylko zapytałem czy zdajesz sobie wogole z tegp sprawe.

W bloku (z wielkiem płyty) do 1500 kg / m2 mozna stawiać.
Co d otego ciezaru to mozna by popisac jeszcze, ale odpowiem na Twoje pytanie : Tak zdaje sobie z tego sprawe. Dodam też ze wzmocnienia wzdluzne maja okolo 200cm

krzysiek8117
Posty: 34
Rejestracja: 2011-12-05, 17:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzysiek8117 »

ja nie a wytrzymałosc stropu sie obawiam ale o samo szkło. Znam przypadek , ze kolesiowi rozszczelniło się akwa i miał małą powódź w domu tyle, że nie w bloku. zawsze zastanawiałem sie ile lat takie akwarium może wytrzymać tzn chodzi mi o silikon bo szkło to wiadomo, że jak nie zarysowane to nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

krzysiek8117 pisze: zawsze zastanawiałem sie ile lat takie akwarium może wytrzymać tzn chodzi mi o silikon
według producenta silikonu jest to około 15lat.

krzysiek8117
Posty: 34
Rejestracja: 2011-12-05, 17:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzysiek8117 »

dzieki za info jednak chyba nie bede sprawdzał ;-) a co do zbiornika to czekamy na jakas obsade i nowe foto :-)

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

Fotki będą wraz z postępem, narazie nie ma co pokazywać, ale wlikend już postaram się coś wrzucić bo mam kilka rzeczy do zrobienia

Awatar użytkownika
Spicy99
Posty: 45
Rejestracja: 2011-04-18, 16:41
Lokalizacja: Cze-wa

Post autor: Spicy99 »

Radzimierz pisze:akwarium bedzie zalane do 45 cm.
To w takim razie szkło 10mm wytrzyma z palcem w d**** :mrgreen:
chodysVR6 pisze: W bloku (z wielkiem płyty) do 1500 kg / m2 mozna stawiać.
To jeszcze zależy od konkretnego bloku. Ale generalnie ja słyszałem że jest to najczęściej 400-450kg/m kw. :roll:
Było m.in. ~60l
Jest - 128l - ogólne
Obrazek
''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
www.akwaczest.pl

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

świetny baniaczek mi się podoba koncepcja. Co do regału to trochę przereklamowany jest ciężar mniej solidny by wystarczył. Ja na regałach na których jest 4-5 tyś litrów nie ożywam takich kształtowników max 30/40mm rurka. Ale jak to mówią lepiej za solidne niż za badziewne:P
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 19:05 przez king, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

To konstruktor określa max obciążenie na metr kwadratowy, rozmiawiałem kiedy z architektem i mówił, że średnio w takich konstrukcjach żelbetowych czyli w wiekszosci bloków, max dopuszczalne obciążenie przyjmuje się na 300kg/m2 - dotyczy to jednak obciążenia, powiedzmy, na środku pokoju , pomieszczenia. Polska Norma przewiduje obciążenie w pomieszczeniach mieszkalnych ok 2kN/m2 tj 200kg/m2, zależy to jednak od konstrukcji stropu. Przy samej scianie max dopuszczalne obciążenie jest znacznie większe, lecz czy aż tak dużo większe aby wytrzymało te powiedzmy 1300kg - nie wiem. Należałoby zasiegnąć wiedzy w administracji może, maja takie informacje.
Tutaj dyskusja, z której wynika, że oki, ale to wszystko jest kwestia zastosowanej technologii do konstrukcji stropu.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=360499

Zresztą nie straszmy kolegi, akwa ma być zalane do 45cm wysokości, więc lajcik 8-)
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 12:08 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 3 razy.
Łukasz

Prospero
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 2010-05-26, 21:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Prospero »

Łukasz, jak bym poszedł z zapytaniem do spółdzielni o to czy mi blok wytrzyma te półtorej tony prawie to oni by mi tu taki nalot zrobili z inspekcją budowlaną itp, że głowa mała ale nie takie rzeczy z nimi miałem i nie jeden urząd gościłem

Awatar użytkownika
Spicy99
Posty: 45
Rejestracja: 2011-04-18, 16:41
Lokalizacja: Cze-wa

Post autor: Spicy99 »

Dokładnie tak. Stawianie baniek większych niż 400-500l w bloku to już nie przelewki. ;)
Było m.in. ~60l
Jest - 128l - ogólne
Obrazek
''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
www.akwaczest.pl

Awatar użytkownika
Radzimierz
Posty: 245
Rejestracja: 2011-11-05, 13:38
Lokalizacja: WAŁCZ

Post autor: Radzimierz »

A wiec dzisiaj nadszedł dzien likwidacji zbiornika, który słuzył mi około roku, i mam nadzieje ze jeszcze dlugo posłuzy nowemu wlascicielowi.

Ostanie tchnienia baniaczka, te świecące punkty to oczy ryb :P
Obrazek
Piasek w butelkach, rośliny w miskach, ryby w wiaderkach ehh, nie było łatwo.
W tej wiekszej otwartej misce przez cała noc meczyly sie wieksze ryby, naszczeście miały mały filterek i jakis tam korzen. A w zamknietym wiaderku trzciniaki, zbrojniki i wielopletwiec, coby nie uciekly.
Obrazek
Tutaj juz zbiornik w miare wyszyszczony.
Obrazek
Obrazek
Tak wyglądał pokoj po 2 godzinnym sprzataniu :) Nie mogłem sie w nim odnalezc.
Obrazek
Tutaj juz banka troche ogarnieta.
Obrazek
A taki mam widok gdy siedze przy biurku :D
Obrazek
W takich akwariach niestety beda sie musialy meczyc moje ryby przez jakies 2 tygodnie, dopoki nie urzadze im nowego lokum.
Obrazek
Widok finalny mojego pokoju po całym dniu walki z akwariami.
Obrazek

Dzisiaj też podjąłem sie wywiercenia dziur w blacie, na hydraulike od sumpa. Problem był w tym ze akwarium juz stało. A wiec zawołałem kolega i razem z nim podstawialismy ksiązki pod akwarium, tak aby zrobic troche miejsca na ostrza wycinarki. Akwariu mciezkie jak diabli, nie ma za co złapac, no ale jakos sie udało. Wczołgałem sie pod stelaz iw iscie gwiazdroskich okularach zaczalem robic dziury. Były mi one potrzebne aby chronic oczy przed wiórami i kawałkami płyty. Po niecałych 2 godzinach meczenia sie z tym fantem udalło sie zrobic miejsce na rury, ustawic prosto akwarium i powyciagac wszystkie tasmy laczace styropian, nawet sobie niewyobrazacie jaki bylem zadowolony 8-) A więc tak mi własnie mineła sobota :mrgreen: :mrgreen:

amamba
Posty: 50
Rejestracja: 2010-10-06, 20:25
Lokalizacja: łódź

Post autor: amamba »

Zbiornik fajnie się zapowiada a co do obciążenia stropu to nie martw się - spokojnie wytrzyma. Sam planuje swoje akwa zamienić na zbiornik 450 - 500 litrów i osobiście byłem rozmawiać w spółdzielni, czy to będzie bezpieczne dla stropu i czy nic się nie stanie. Dostałem odpowiedź co bym się nie martwił, bo te stropy bez porównanie cięższe ciężary utrzymają (byle by tylko pod ścianą ustawić a nie na środku) i kolejna sprawa nie ma potrzeby uzyskiwania żadnego zezwolenia od spółdzielni. To wiem na pewno od osób, które u mnie na widzewie się takimi sprawami w spółdzielni zajmują (blok ma 30 lat)

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”