[1000] Ogólne (z dyskowcami)

ODPOWIEDZ
Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Piekny widok.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

wit27
Posty: 57
Rejestracja: 2011-06-20, 14:56
Lokalizacja: łódz

Post autor: wit27 »

Mogę to samo powiedzieć super :lol:

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

Piękne są te ryby :-)
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Widok przecudny. Ciekawe jak wygląda to na żywo, ale zdjęcie jest pierwsza klasa.

Proponuję Ci zalgować się na forum pielęgnicowe i wystawić je w jakimś konkursie :-).

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

Piękne zdjęcia ,piękne rybcie! :-)

Awatar użytkownika
leniwiec19
Posty: 133
Rejestracja: 2011-06-05, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leniwiec19 »

Coś pięknego!
Masz tam na co popatrzeć :)
Pozdrawiam
Monika
98l
63L
30L

Awatar użytkownika
rszewcz
Posty: 67
Rejestracja: 2012-01-31, 21:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rszewcz »

...i skończyło się jak zwykle - Meeki nie upilnowały maluchów... :-/ w związku z tym zobaczymy co im wyjdzie w nowym domu. Zaadaptowałem dla nich 60L Brillux, które kiedyś stało u mojego syna. Potrzymam je tu trochę i bez względu na finalny efekt za jakiś czas wrócą z powrotem. Akwarium i zdjęcia tutaj: 60L - Meeki

No ale to nie koniec - LOVE IS IN THE AIR (raczej WATER) :-)

Już od jakiegoś czasu widać było poruszenie wśród paletek no i wczoraj po serii zalotów i bójek do roboty zabrała się wyłoniona para:

Obrazek

Obrazek

Czy coś z tego będzie? - nie sądzę, ale może okaże się, że są to urodzeni rodzice (na razie strategie rozrodcze i wychowawcze Barwniaków są najskuteczniejsze)

Dzisiaj po południu dostrzegłem kolejne rozproszone stadko (ok. 20 szt na oko) - Molinezje:

Obrazek

...oraz małe zbrojniki niebieskie

Życie jest piękne! :mrgreen:

Pozdrawiam 8-)

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

rszewcz pisze:Życie jest piękne!
rszewcz, ten zbiornik jest piękny, rośliny w znakomitej kondycji, rybcie cudo, zdjęcia super. Sam nie wiem co jeszcze można dopisać ;-) [center][/center]Napisałeś że "życie jest piękne", tak w takim wykonaniu na pewno, co widać gołym okiem. Poświęciłeś wiele czasu na stworzenie takiego cuda. W tym zbiorniku cały czas coś się dzieje, co jest zapłatą za włożony trud i przede wszystkim serce. Mając w domu taki widok to na pewno nic więcej nie potrzeba, chodzi mi tylko i wyłacznie o widoki :lol: [center][/center]Powodzenia w prowadzeniu zbiornika.

MaciekL
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-20, 23:01
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: MaciekL »

rszewcz jakim aparatem robisz zdjęcia?

Awatar użytkownika
rszewcz
Posty: 67
Rejestracja: 2012-01-31, 21:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rszewcz »

MaciekL pisze:jakim aparatem robisz zdjęcia?
Canon EOS 7D + obiektyw Canon 15-85 mm lub Tokina 100 mm

Awatar użytkownika
Horyzont
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-16, 22:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Horyzont »

Świetne akwarium pod każdym względem, aż chciałoby się zasiąść przed tym telewizorkiem ;-)

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

Muszę przyznać, że jest to jedno z nielicznych akwariów o które jestem zazdrosny... Gdybym tylko miał gdzie takie cudeńko postawić.... I to co jest w nim najładniejsze to te śliczne paletki... Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.

PS. Aparat nie ma większego znaczenia przy zdjęciach bo znam kilka osób, które takie zdjęcia robią lustrzanką za 1300zł :) Najważniejsza jest wena fotografa :)
Pozdrawiam. ;-)

Awatar użytkownika
rszewcz
Posty: 67
Rejestracja: 2012-01-31, 21:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rszewcz »

Dziękuję za miłe komentarze :-)
lucypper pisze:Aparat nie ma większego znaczenia
I tak, i nie - ja zajmuję się fotografią od wielu lat i powiedzmy, że jestem fotoamatorem z zacięciem ;-) Różnice w klasie sprzętu (aparat i obiektywy) widać na odbitkach w dużym formacie - powyżej 40cm - a ponieważ takich robię sporo, zmusiło mnie to do zakupu bardziej zaawansowanej lustrzanki i kliku dobrych szkieł. Jeżeli ktoś robi zdjęcia "do internetu" wystarczy nawet prosty aparat (byleby miał rozsądny obiektyw i tryby manualne).
Generalnie wg mnie kluczem do sukcesu jest w kolejności: 1. Wiedza jak zrobić zdjęcie, 2. Pomysł (lub jak piszesz wena), 3. Narzędzie

Pozdrawiam 8-)

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

Co słychać pod powierzchnią wody ? :)

Awatar użytkownika
rszewcz
Posty: 67
Rejestracja: 2012-01-31, 21:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rszewcz »

Incognito pisze:Co słychać pod powierzchnią wody ? :)
Dawno mnie tu nie było - duuużo zajęć zawodowych...

Pod powierzchnią wody życie toczy się w miarę spokojnie i bez większych problemów:

- aktualnie są trzy dobrane pary Paletek - regularnie kładą ikrę i wojują między sobą o terytorium. Niestety żadna para nie daje rady odchować narybku - młodzież się wykluwa i znika po 12-24 godzinach.

- samiec Mekki padł - UWAGA! po wojnie z samcem Paletki! - przepychanki o rewir trwały 2-3 tygdonie i akurat na moich oczach rozegrała się ostateczna walka... przewaga masy zrobiła swoje ...i problem ciągłej dostawy narybku Mekki rozwiązał się drogą doboru naturalnego.

- trochę zmieniam obsadę roslinną na gatunki wolniej rosnące, bo ciągłe przecinki przestały mnie już bawić :)

Pozdrawiam 8-)
Ostatnio zmieniony 2013-05-20, 12:56 przez rszewcz, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „300 - ∞ litrów”