[250 LT] Nasz ogród (nowe zdjęcia i zmiana koncepcji)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

Nie miałem na myśli roślin wynurzających się ;p http://www.youtube.com/watch?v=THLEf-Yd_U0 pozwolę sobie to wkleić ;]

Awatar użytkownika
Thetan
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thetan »

Miałem to na myśli:)

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

No się ciut nie zrozumieliśmy hehe ;p

Awatar użytkownika
Thetan
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thetan »

Dobrała się pierwsza para skalarów i w niedzielę złożyły ikrę. Zabrały połowę akwarium tylko dla siebie, przeganiając wszystko co się rusza. Potem wachlowanie, cmokanie itd.
Dziś jest środa, ikry nie ma, za to na sąsiednim liściu małe "woreczki" machające ogonkiem. Rodzice oczywiście obok. Gdy któraś odpadnie biorą do pyska, żują i przyklejają z powrotem do liścia.
Jestem w szoku, że w takim zarybionym zbiorniku zdołały doprowadzic do wyklucia się rybek już za pierwszym razem, bo ciągle czytam o pleśnieniu lub porzuceniu/zjedzeniu przez rodziców. Może to zasługa dobrze prowadzonego Low Techa;)
Następną ikrę spróbuję odchowac w osobnym baniaku.

Fota pstrykana telefonem. Jutro postaram się o zdjęcie narybku, o ile jeszcze będzie :roll:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-11-13, 23:12 przez Thetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thetan
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thetan »

Postanowiłem poprawic wygląd lewej strony. W ten sposób jest więcej miejsca dla ryb, zbiornik wydaje się większy, a korzeń w kształcie pnia drzewa ma mnóstwo zakamarków w, których można się chowac.
Siła światła HQI ogranicza wzrost roślin ku górze (nie trzeba rosnąc żeby dostac się do światła). W ten sposób górna połowa jest cała wolna do pływania. Przyzwyczaiłem się do tego i uważam to teraz za zaletę.

Obrazek

Po małym przemeblowaniu. Rośliny tego samego rodzaju posadziłem razem obok siebie.
Obrazek

A to po pstrykaniu w trybie manual aparatu:
Obrazek

==========================================================

Po długim namyśle postanowiłem wprowadzić zmiany.
1. Minął mój zapał i zachwyt oświatleniem HQI. Jest za mocne dla Low Techów. Uważam że nawet za mocne do akwariów w ogóle. Patrzenie na zbiornik męczy na początku oczy, nawet teraz jak patrzę w nowy/stary wygląd, to czuję ulgę. Barwy uzyskane z tego światła też nie są zachwycające. Plusy, to refleksy na suficie, cienie w akwarium rzucane przez elementy dekoracji itd.

Zalety:
- siła światła - ze 140W wyciska ile się da
- słoneczny klimat - może komuś się podoba
- cienie i refleksy

Wady
- siła światła - zbyt silne dla roślin, gdy nie używamy nawozów
- Barwy ryb i roślin - wg mnie na minus
- zrobienie dobrej fotki jest trudne, nawet jak masz dobry aparat
- mały wybór żarników

2. Znacznie zredukowałem rośliny pływające. Jest teraz tylko limnobium w małej ilości. Pistie oraz salwinie mają gęste korzenie, które zatrzymują brud. Rzęsa za to jest zbyt drobna, trudno się nad nią panuje.
3. Wyrzuciłem deszczownię, aby zapewnić lepszą cyrkulację wody. Bez dywanu roślin pływających jest już zbyteczna. Teraz baniak jest ładnie omiatany przez powoli krążący nurt wody.
4. Wróciłem do mojego starego zestawu świetlówek i pokrywy. Dzięki wolnej powierzchni wody, zbiornik jest teraz równomiernie doświetlony.


...no cóż zbieramy doświadczenia. To okazało się drogie:/
Mój zestaw HQI jest do kupienia:D

Baniak od dziś, fotki pstrykane telefonem, wyostrzane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oświetlenie wieczorne:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-11-27, 09:15 przez Thetan, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Thetan
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thetan »

Rok 2014
Pozbyłem się żyworódek, zostały tylko samiczki gupika i kilka platek, które nie dały się złapać.
Teraz świeci "tylko" 90W, czyli 2 białe T5. Wystarczy do wzrostu, jest nawet lepszy niż z Groluxem, który powodował pojawianie się nitek. Dopiero teraz rosliny wybiły w górę.
Pamiętajcie aby dobrać moc oświetlenia do typu nawożenia i roślin. Opłaci się.

Ikrę składają teraz dwie pary Skalarów i od czasu do czasu trwają przepychanki o terytorium.
Lotosy czerwone puściły liście nadwodne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-16, 21:36 przez Thetan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Thetan
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 19:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thetan »

Tyle się zmieniło, że założyłem nowy temat:
http://akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=17501

Zablokowany

Wróć do „200 - 299 litrów”