[162L][Roślinne II ] - Zbigniew Pracki

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

No no no.. powiem szczerze, że urzeka mnie Twój zbiornik :-)
Powiedz mi Zbyszku co to jest za roślinka na 2 zdjęciu?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

mat114 pisze:Powiedz mi Zbyszku co to jest za roślinka na 2 zdjęciu?
Proserpinaca palustris

Awatar użytkownika
trzesnia
Posty: 70
Rejestracja: 2010-09-29, 15:26
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: trzesnia »

Zbiornik nabiera wyglądu a w szczególności chodzi mi o rośliny. Ja w takim szybkim tempie będzie się to bujać niebawem przewiduję ciągłe żniwa :mrgreen: ...
Obrazek

pozdro
trzesnia

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Witam.[center][/center]Kilka aktualnych fotek. Rośliny rosną jak oszalałe i zmuszony jestem juz robić ostrą przycinkę. Rotala i didiplis zwiększyły swoją masę przez tydzień 100% Od jutra zaczynam nawożenie makro i po tygodniu mikro. Obecnie był tylko potas 15ppm, magnez 5ppm, EC 3ml/dz., CO2 Podmiany co 3 dni + Microbe-Life. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-04-08, 18:28 przez Zbyszek17, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Witam[center][/center]Baniak skończył 3 tygodnie. Caly czas coś się dzieje, przesadzania i drobne zmiany. Doszła Ludwigia arcuata, Crinum calamastratum, Rotala macrandra. Doszło również 25 Rodostomusów[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Slaweka
Posty: 57
Rejestracja: 2010-06-22, 22:36
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: Slaweka »

Witam

Bacznie obserwuje ten temat, bardzo mi się podoba Twoje akwarium.
Jest to dla mnie inspiracją do restartu mojego 126l. Przygotowania trawją pełną parą.
Mam pytanie odnośnie nawożenia w pierwszych dniach po zalaniu akwa. Podajesz potas w ilości 15 ppm oraz magnez 5 ppm. Po podmianie wody czy ilości te podajesz w stosunku do całości wody w akwa czy do ilości wody podmienionej? Dawka podawana jednorazowo czy dzielisz na dawki dzienne?

Pozdrawiam
Sławek

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Slaweka pisze: Podajesz potas w ilości 15 ppm oraz magnez 5 ppm. Po podmianie wody czy ilości te podajesz w stosunku do całości wody w akwa czy do ilości wody podmienionej? Dawka podawana jednorazowo czy dzielisz na dawki dzienne?
Witam.[center][/center]Sławku, przez pierwsze dwa tygodnie magnez, potas w ilości jaką podawałem i to jest na objętość baniaka / oczywiście nr.1 to CO2 /[center][/center]Magnez i potas zawsze podaję jednorazowo po podmianie.[center][/center]Po dwóch tygodniach przechodzę na nawożenie makro i mikro w ilości NO3 10ppm, PO4 tu dobieram dawki ale jest to na razie między 1 - 2ppm, mikro TPN 2ml dziennie i teraz wprowadzam dodatkowo 2ml Seachem Iron / źródło żelaza / co drugi dzień. Dawki azotu i fosforu są dawkami tygodniowymi / na obj. baniaka / podawane NO3 jednorazowo / jak będą większe dawki to podzielę na dwa, trzy razy / a PO4 podzielone na 3 dawki, co drugi dzień.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Aktualizacja - 4 tygodnie.[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Slaweka
Posty: 57
Rejestracja: 2010-06-22, 22:36
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: Slaweka »

Dziękuje za informacje. Spróbuje, zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

Pozdrawiam
Sławek

Awatar użytkownika
trzesnia
Posty: 70
Rejestracja: 2010-09-29, 15:26
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: trzesnia »

szok roślinny!!!
Kolorowo i wesoło pięknie to wszystko wygląda...
Obrazek

pozdro
trzesnia

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Aktualizacja - 5 tygodni baniaka[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[center][/center]Baniak zarósł niesamowicie, czeka mnie ostre cięcie

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Super stan roślin, teraz musisz teraz popracować nad ich kompozycją. Czekamy na efekty!

jacek7110
Posty: 223
Rejestracja: 2010-04-29, 10:12
Lokalizacja: Szadek; Boczki Stare

Re: 162l [Roślinne II ] - Zbigniew Pracki

Post autor: jacek7110 »

Zbyszek17 pisze:Akwarium - 162l - 90x40x45[center][/center]Podłoże - Oliver Knott Nature Soil normal - 20l[center][/center]Oświetlenie - lampa DIY 3x39W - 2x Philips Master TLD865 + 1x Arcadia Plant Pro - sterowane programatorami Theben[center][/center]Ogrzewanie - grzałka Sera 100W[center][/center]Filtracja - Eheim Ecco Pro 2034 / gąbka, włóknina, biobale / deszczownia + Eheim Professionel 3 2073 / Ehfisubstrat, Ehfilav / szklany wylot Lilly pipes[center][/center]Nawożenie CO2 - butla 1,5kg, elektrozawór Aqua Medic, reaktor Sera flore 500[center][/center]Nawożenie - sole KNO3, KH2PO4, K2SO4, MgSO47H2O, Bactozym, EC Easy Life, mikro TPN, Seachem Iron, kapsułki Ferka Stemma[center][/center]Flora[center][/center]- Didiplis Diandra[center][/center]- Rotala rotundifolia indica[center][/center]- Rotala macrandra green[center][/center]- Rotala wallichii[center][/center]- Rotala sp. "Wietnam"[center][/center]- Rotala verticillaris / Pogostemon erectus /[center][/center]- Micranthemum umbrosum[center][/center]- Blyxa japonica[center][/center]- Eustralis stellata[center][/center]- Bolbitis heudelotii[center][/center]- Microsorum narrow Thin Leaf[center][/center]- Ludwigia repens[center][/center]- Ludwigia brevipes[center][/center]- Proserpinaca palustris[center][/center]- Bacopa crenata[center][/center]- Myriophyllum mattogrossense[center][/center]- Staurogyne sp.[center][/center]- Anubias nana petite[center][/center]Fauna[center][/center]- 5x Otocinclus affinis[center][/center]- 2x Poecilia latipinna[center][/center]- 6x Gupik endlera[center][/center]Strona techniczna[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[center][/center]Zbiornik godzinę po zalaniu[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
co to są za zaworki, re plastykowe?

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

jacek7110, trochę dziwnie jest sprecyzowane pytanie, ale domyślam się że chodzi Ci o zawory przy filtrach :?: Jezeli tak, to są oryginalne zawory odcinające / regulujące / Eheima.

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Posty: 653
Rejestracja: 2008-05-20, 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zbyszek17 »

Witam.[center][/center]Wczoraj minęło 6 tygodni od powstania baniaka, była dośc ostra przycinka. Teraz zacznę trochę formować niektóre rośliny. Generalnie bez żadnych kłopotów, przyrost znakomity.[center][/center]Przed przycinką[center][/center]Obrazek[center][/center]Po przycince[center][/center]Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”