180

ODPOWIEDZ
Twoją Matkę Też
Posty: 22
Rejestracja: 2013-10-16, 18:24
Lokalizacja: Pabianice

180

Post autor: Twoją Matkę Też »

Szkło 180l OW, wymiary: 90x50x40
Filtr: Aqua Nova NCF 1000
Skimmer Aqua Nova
Oświetlenie:
- 2 x świetlówki LED T5, 13W, 6500K
- 1 x świetlówka LED "Grow Plant" firmy krzak
Butla CO2 4kg
Rośliny:
- Alternanthera reineckii mini
- Cryptocoryne wendtii brown
- Limnophila sessiliflota
- Micranthemum monte carlo
- Micranthemum umbrosum
- Rotala rotundifolia red
Życie:
- Neon Innesa
- Danio żółte
- krewetki Red Cherry

Kilka krótkich uwag:
- Akwarium firmy Akwaria.biz wg mnie godne polecenia: szybko i solidnie wykonane i bezpiecznie dostarczone. A ogólnie, jeśli ktoś zamiaruje sprawić sobie baniak, to niech wybierze opcję bez wzmocnień: utrudniają czyszczenie ścian, ograniczają ilość wlanej wody, a co mnie denerwuje najbardziej: krople wody zwisające z nich tworzą cienie na tylnej szybie, przez co folia (tło) wiecznie wygląda jakby było pogniecione.
- Filtr choć niezbyt renomowanej firmy, daje radę, wg mnie jest cichy, jakby się ktoś zastanawiał.
- Oświetlenie moje jest słabe, a do tego za wysoko zawieszone i powinienem to zmienić dla lepszych kolorów, itd... ale mi się nie chce, poza tym taka przestrzeń między lampą (samoróbka, nawiasem mówiąc), a akwa pozwala na swobodne wkładanie łap, więc coś za coś.
- Butla 4kg przy dwóch bąbelkach/s wystarcza mi na 1 rok, jakby kto pytał.
- Aranżacja istniała ok. 1,5 roku i obecnie jest już zastąpiona inną, którą pewnie za jakiś czas przedstawię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 225
Rejestracja: 2008-12-23, 23:09
Lokalizacja: Ozorków

180

Post autor: arturromarr »

Robi niezłe wrażenie.
Podoba mi się proporcja "życia" do roślin, czyli przewaga drugiego. To bardziej naturalny stan pozwala zachować równowagę w zbiorniku i daje rybom odpowiednią przestrzeń do życia.
Ładnie to wszystko skomponowane.
Światła nie za mało dla tylu roślin, jak długo świeci? Może nie trzeba będzie, chociaż często przycinać.

Pozdrawiam i czekam na kolejne relacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”