160l [ Roślinne ] - Zbyszek17

Awatar użytkownika
andrzej_vader

Post autor: andrzej_vader »

Jes.li cięcie to naprawde bardzo delikatne i profilujace rosliny. A proserpinaci bym nie wywalał. Lepiej ją posać razem w jednym miejscu. Da ciekawy brązowo czerwony akcent. Podoba mi sie twoje akwarium, bo nie jest jakieś udziwnione :lol: Zdrowo, zielono. I tak powinno być.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbyszek17

Post autor: Zbyszek17 »

Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyszek17

Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej_vader

Post autor: andrzej_vader »

Gęsto się zrobiło:D Ładnie. Fajnie Ci wszystko rośnie. Moja nesaea zmarniała i nie mam bladego pojęcia dlaczego :(

Lukiki

Post autor: Lukiki »

Ogólnie poplątanie z pomieszaniem,ale za to jak kondycja roślin.
Ta nesaea ,to od dawna w zbiorniku u Ciebie,bo wydaje się świeża?
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL

Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Zbyszek17

Lukiki pisze:Ogólnie poplątanie z pomieszaniem,ale za to jak kondycja roślin.
ten totalny "bajzel" to całkowity brak czasu i oczekiwanie na remont w mieszkaniu. Za jakieś dwa trzy miesiące będzie całkowicie nowy aranż, dlatego nie przywiązuję wagi do obecnego stanu. Ważne że nie mam żadnych problemów z roślinkami, choć jeden jest - za szybko rosną :lol:
Lukiki pisze:Ta nesaea ,to od dawna w zbiorniku u Ciebie,bo wydaje się świeża?
mam ją jakiś czas, była już cięta i to są nowe odrosty. Zauważ, że na zdjęciu ogólnym baniaka jest też widoczna / z niej były cięte czubki / w lewym rogu, lecz mniej wybarwiona z powodu słabego dostępu światła co spowodował taki właśnie "bajzel"
andrzej_vader pisze:Moja nesaea zmarniała i nie mam bladego pojęcia dlaczego :(
ona rośnie dobrze w pełnym świetle, lubi żelazo i CO2

baq
Kontakt:

Post autor: baq »

Hej Zbyszku
No faktycznie gesto jak diabli :) rosliny oczywiscie w rewelacyjnej kondycji.
przy przycince to kilka wiaderek bedzie co :)

swoja droga planujesz nowy aranz rowniez w stylu holenderskim czy cos bardziej nature? ;)

Awatar użytkownika
Zbyszek17

baq pisze:swoja droga planujesz nowy aranz rowniez w stylu holenderskim czy cos bardziej nature? ;)
Witaj Andrzeju, na to pytanie sam jeszcze nie znam odpowiedzi. Biorę pod uwagę kilka opcji / typowa "landryna" z przewagą "trudnych" roślin, może coś w stylu nature :?: / W obecnej chwili baniak pozostał bez kontroli i efekty widać, po remoncie wezmę się za to wszystko na poważnie. Zbiornik stanie na nowej szafce, jestem w trakcie robienia nowej lampy, trochę nowych drobiazgów.

baq
Kontakt:

Post autor: baq »

Hej Zbyszku
rozumiem ze wielkosc akwarium zostaje taka jak byla czyli prawie amanowska 90x40x45.
Juz nie moge sie doczekac kiedy ten Twoj restart, swojego tez nie moge sie juz doczekac, aczkolwiek rozmiary mojego akwarium sa przy planowanym iwagumi bardzo ciezkie do zaaranzowania.

Nawiazujac do tego co napisales, czyli nowa lampa ... zdradz prosze jakie oswietlenie planujesz ? moze przerzucasz sie na hqi? :)

Awatar użytkownika
Zbyszek17

baq pisze:rozumiem ze wielkosc akwarium zostaje taka jak byla czyli prawie amanowska 90x40x45.
wielkość baniaka zostaje, choć nie powiem że przydałby się większy :lol:
baq pisze:Nawiazujac do tego co napisales, czyli nowa lampa ... zdradz prosze jakie oswietlenie planujesz ? moze przerzucasz sie na hqi? :)
światełko będzie 3x39W / może będzie 4x39W - zobaczymy / ale nowa lampa wiszaca wykonana z blachy / właśnie się robi /. Jak będzie gotowa to na pewno ją zaprezentuję. Mam jeszcze dużo czasu więc wszystko sobie szykuję powoli, ale z dużym przemyśleniem wszystkich szczegółów.

Awatar użytkownika
mat114

Post autor: mat114 »

Mam pytanko.... Jakie dawki nawozów, jak często i czym nawozisz? Czytałem na 1 stronie czym, ale może zmieniło się to jakoś?
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

Awatar użytkownika
Zbyszek17

mat114 pisze:Jakie dawki nawozów, jak często i czym nawozisz? Czytałem na 1 stronie czym, ale może zmieniło się to jakoś?
nawożę solami K2SO4, KNO3, KH2PO4, MgSO4, mikro TPN, do podłoża kapsułki TPN i Ferka Stemma, woda RO + Aqua Dur Plus JBL-a + niewielkie ilości kranówy. Dawki nawozów opracowane, sprawdzone i stosowane od trzech lat, dość łagodne jak na panujące w ostatnim czasie trendy / mowa tu o EI / Nawożę systematycznie przy podmianach cotygodniowych / 30% /

Awatar użytkownika
Zbyszek17

To jedne z ostatnich fotek baniaka, powoli zmierza ku nowemu[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek

Awatar użytkownika
FLOW

Post autor: FLOW »

Bardzo ladne roslinki :)

Awatar użytkownika
Zbyszek17

Ostatnio było troche przycinki choć w tym gąszczu mało tego widać. Bardzo mocno został przycięty didiplis diandra i bacopa crenata. [center][/center]Aktualnie na dzień dzisiejszy wygląda to tak:[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek[center][/center]Obrazek
[center][/center]Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”