[140l] Zimowo...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

[140l] Zimowo...

Post autor: Kubek75 »

Za oknem wiosna, więc postanowiłem sobie trochę zimy w domu zrobić :-D . Akwarium jest dosyć młode, bo ma nieco ponad dwa miesiące. Przeszła już niewielka fala zielonego nalotu i szartansji (martwe widoczne jeszcze na korzeniach). Powoli zbiorniczek się stabilizuje.

Opis:

Akwarium 140l OW.
Podłoże: JBL AquaBasis Plus, piasek kwarcowy

Nawożenie: Sole wg. standardów EI, Easy-Life ProFito, Easy-Life EasyCarbo, Easy-Life Ferro, Brightwell Aquatics Florin-K, CO2 10h dziennie przez Aquamedic Reactor 1000

Filtracja: Fluval 205 wypełniony Eheim EHFILAV i JBL Symec VL

Światło: 3*24W (Sylvania GRO-LU, 2xSYLVANIA AQUASTAR – 10.000K). Jest jeszcze czwarta lampa, ale na razie nie chodzi, bo nie ma takiej potrzeby.

Zielenina:
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne parva
Eleocharis acicularis
Hydrocotyle japan
Microsorium narrow
Ludwigia repens
Microsorium trident
Microsorium windelov
Monosolenium tenerum
staurogyne repens
Taiwan Moss
Weeping Moss

Zwierzaki:
stadko bystrzyków Axelroda (powoli się zmniejsza),
Otocinclus (został chyba jeden - muszę mu dokupić znajomych),
parka bojowników (w zasadzie to ryby córki, ale co jakiś czas muszą u mnie pomieszkać, aby odżyły po mieszkaniu w jej akwarium - coś w rodzaju sanatorium im organizuję :-D ).
Jest chyba jeszcze jedna krewetka RR, gdzieś się z zielem ze starego aranżu przedostała. Generalnie rozczarowały mnie krewety, więc jak tylko ją dorwę.... :evil: .

[center]Obrazek[/center]

Kuba
Ostatnio zmieniony 2014-02-13, 15:14 przez Kubek75, łącznie zmieniany 3 razy.

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

No w końcu się pochwaliłeś :) tyle słyszałem a teraz widzę i jest WoW :)

Awatar użytkownika
rasmik
Posty: 253
Rejestracja: 2009-03-09, 22:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: rasmik »

Bardzo estetyczne szkiełko. Miło popatrzeć :)
Jak nazywa się ta roślinka z lewej strony na której siedzi krewetka ?

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Dzięki za mile słowa :-D .

Hex, wreszcie mam dowód, że czasem sprzątam w akwarium. :) Co u mnie jesteś, to zawsze jakby przed sprzątaniem. ;-)

rasmik, to po prostu staurogyne, tylko się tak "wygło". :lol:

Hex
Posty: 892
Rejestracja: 2011-09-15, 22:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hex »

hehe fakt i do Ow się przekonałeś ;p a tak narzekał a tam marudził że nie bo po co ;p hehe widać efekt co ;p

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

Widać że zimowo hehe,bo korzenie jeszcze mają futra ;-) ,a tak poza tym to fajnie to zaczyna wyglądać.
Ps: Już wiem do kogo uderzać po eleocharis :-)

Awatar użytkownika
MichałG
Posty: 258
Rejestracja: 2012-03-01, 16:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: MichałG »

Dla mnie bomba! Bardzo ładne akwarium. Teraz tylko czekać, aż się wszystko rozrośnie :-) Zdjęcie trochę przyciąć i można ustawić na tapetę :-)
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 06:56 przez MichałG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

behemoth, faktycznie trochę tego futra jeszcze zostało, ale powoli obumiera. Teraz widzę, że sinice w paru miejscach się pojawiają. Mam nadzieję, że wkrótce zimowa kompozycja nie zmieni się w turkusową. :-) Słabo eleocharis rośnie i stąd chyba kłopoty. To pewnie przez ten jałowy piasek ze sklepu. Poprzednio miałem piasek wykopany w Łagiewnikach, to wszystko na tym rosło, bez żadnego nawożenia podłoża. Konstrukcja dna jest tak zrobiona, że jak nic z tego nie będzie wychodzić, podmienię piasek na przedzie.
Wracając do eleocharisa, to oczywiście czuj się zaproszony. Zresztą i tak chyba większość moich roślin ma swoich przodków w Twojej bańce. :-) To już pewna tradycja.

MichałG, dzięki za komentarz. Zdjęcie nie jest najlepsze, bo robione zaraz po podmianie, więc pełno bąbli było. Chyba też za blisko je zrobiłem, bo za dużo odbija się w bocznych ściankach.

Doszła teraz ludwigia repens. Ma za zadanie zakryć skimmer. Jak trochę podrośnie, zrobię update.

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

Ale o kawałek czegoś czerwonego to się aż ta bańka prosi :-D

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Może postawię mały pomnik Lenina? :-)

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Witam ponownie. Staram się jakoś w tle dać coś czerwonego (najlepiej w miejscu zakrywającym rury skimmera) no i pojawił się problem. Centralnie w zbiorniku stoją dwa korzenie. Na nich rosną mchy i microsorium. Korzenie przylegają do tylnej szyby. Nie można więc niczego łodygowego tam posadzić. Wsadziłem ludwigię repens po prawej (pod skimmerem) ale okazało się, że tak długa łodyga obumiera i roślinę ciężko utrzymać. Zależy m przecież tylko na ostatniej jej części, aby ładnie uzupełniała czerwienią całą kompozycję. Nie mogę więc wsadzić łodygi, bo albo nie mam miejsca, albo jak już mam, to przycienione jej dolne części obumierają. Żadnych czerwonych mchów, wątrobowców czy paproci nie znalazłem. Jedyne co mi przyszło do głowy.... to może z lekka szalone, to postawić na korzeniach.... płaską doniczkę i w niej trzymać czerwone łodygowce. Miała by na czym stać i dało by się ją zamaskować roślinami, tylko że pojemność na korzenie byłaby mała. Co sądzicie? Ma ktoś może inny pomysł?

Pozdro

Awatar użytkownika
Kubek75
Posty: 181
Rejestracja: 2008-11-01, 01:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubek75 »

Witam ponownie,
dziś nadeszła chwila, kiedy wypielęgnowany (no, prawie ;) trawnik znalazł nowego opiekuna. Z kilku sadzonek udało się uzyskać coś takiego:

[center]Obrazek[/center]

Eleocharis nie był sadzony w odstępach, żeby szybciej zarósł, ale w największej darni, żeby cały czas dobrze wyglądał. Rok się rozrastał. Po przycięciu wyglądało to nawet nieźle, ale optycznie pomniejszało zbiornik. Zostawiam więc fotkę ku pamięci. :) To stan zbiornika z listopada 2014. Teraz znowu powrót do piachu i spróbujemy z małym heniem :).

Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony 2015-03-30, 21:33 przez Kubek75, łącznie zmieniany 3 razy.

nomish
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-31, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nomish »

Wow! Naprawdę dobrze wygląda, aż miło popatrzeć. Świetna robota!
Najlepsza restauracja "Dzika kaczka"

ODPOWIEDZ

Wróć do „100 - 199 litrów”