[69] Mchy na korzeniach

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

[69] Mchy na korzeniach

Post autor: lukaszLDZ »

Przedstawiam Wam dziś mój nowy zbiornik, ten mniejszy, który powstał po długich namysłach co do sensu jego istnienia :-) Zrobiony w sumie po kosztach i z tego co miałem pod ręką. Tutaj z miejsca chciałem podziękowac Romkowi za korzenie :mrgreen: ( wiem można było ładniej je ułozyć ale nie jestem amano), Piotrkowi - Piopio21, oraz drugiemu Piotrkowi - Prospero. Fotki robione dość amatorsko i widać, że woda nie do końca klarowna, ale cóż akwa zalane wczoraj i po zaaplikowaniu bakterii widac lekkie mleczko jeszcze. W planach szklane rurki i inne tło, narazie worek po śmieciach :-P Do rzeczy

Akwarium: 60x35x33h 6mm
Filtracja: Eheim 2213
oświetlenie: DIY 2x24 6500k
Podłoże: piasek i pro soil
materiały: korzenie made by Romek i czarna lawa, zamierzam dołożyc jej na dno i obsadzic meszkami.....
Zieleninka to:
duzy henio w rogu,
microzorium mini,
anubias nana,
taiwan moss,
christmas moss,
fissidens fontanus
fissidens fontanus mini,
weeping moss
peacock moss
triangle moss ....... meszki obwiązane dośc konkretnie zatem aby podziwiać je w pełnej krasie, należy trochę poczekać aż podrosną.
Nawożenie: narazie tylko potas, w planach co2 i pełna linia makro i śladowo mikro, narazie kranowit, docelowo pół na pół z RO mineralizowanym....
Nie jest to żaden wypas, lecz raczej robocza wersja, napewno ulegnie to modyfikacjom.
Obrazek

a tu inne ujecie, niestety foto robione z htc a nie canon czy nikon :-P

Obrazek

Obrazek
Wkrótce lepsze foty, mam nadzieje z nowym tłem i myslę już kryształowa wodą
Ostatnio zmieniony 2012-12-06, 20:26 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 4 razy.
Łukasz

Awatar użytkownika
mat114
Posty: 1020
Rejestracja: 2009-03-19, 21:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mat114 »

No i zalałeś to nareszcie :lol: Myślę, że ciężko Ci będzie utrzymać ten piaseczek w taki stanie jak jest teraz :-P Po prawej i z przodu mi trochę łyso, a tak to milutko :-)
Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkiem, natomiast ich posiadanie RODZI OBOWIĄZKI.

behemoth
Posty: 253
Rejestracja: 2009-01-04, 19:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: behemoth »

Faktycznie ,trochę z prawej tak pustawo ,pomyśl żeby coś dać aby wypełnić tą lukę i wyjdzie bardzo ciekawy baniaczek .
Pozdro

Pabian
Posty: 483
Rejestracja: 2011-09-06, 20:15
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Pabian »

A będą jakieś "robale"?
Jak się troszkę rozrośnie ,to podzielisz się trangle i weepingiem :?: ;-) :-P 8-) :?:

Awatar użytkownika
Bolek1984
Posty: 686
Rejestracja: 2010-01-14, 17:52
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Bolek1984 »

lukaszLDZ pisze:Tutaj z miejsca chciałem podziękowac Romkowi za korzenie
Nie ma za co ;-)

Zagospodaruj zbiornik całkowicie do lewej strony plus drobne kawałki lawy <smaczki> na prawą strone i będzie gitarka :mrgreen:
Panele, Podbitki - Solidnie

Pozdrawiam
Romek

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Dzięki za opinie. Fakt, narazie pustawo i taki był cel, gdyż oczami wyobraźni nie widziałem tego do końca, teraz widze i bede sie starał zmienić to. W trakcie będzie to dojrzewac i sie zmieniać, nie umiem postawic od razu czegos na tip top ale nie ubolewam nad tym nawet, baniak ma sie rozwijac i zmieniać a nie stanac i na tym koniec. :-) Dojda kamienie/ lawa które obsadzę równiez mchami lecz napewno nie wszystkie, częśc będzie widoczna i goła zarówno z prawej jak i pomiędzy korzonkami. Mam sporo kamorków cos w ten deseń co Piotrek w henkarium, ale boje sie, że beda zbyt mocno zatwardzac wode i tu jest problem gdyż planuje tutaj apisto ;-) Rozmawialiśmy zreszta Romek na ten temat i koncepcja dobra :-) z tymi kamorkami, teraz trzeba zrealizowac jedynie, ale wszystko powoli bez pospiechu.

PS: Krzysiek, podzielę się mszakami no problem :-) zobaczymy jak to wszystko podrosnie ale to kwestia 2 miesięcy myślę. Teraz szukam jakiegoś zestawu co2 z odzysku w dobrej cenie a, ze święta ida z kurzem na hobby kiepsko :-/
Ostatnio zmieniony 2012-12-06, 20:05 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

Prospero
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 2010-05-26, 21:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Prospero »

No! W końcu oficjalna premiera :mrgreen: baniaka :-D

Awatar użytkownika
nefrete1
Posty: 761
Rejestracja: 2008-08-23, 19:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: nefrete1 »

Mnie się tam ta pustka podoba, i to bardzo :-)

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

Mnie też t apustka nie przeszkadza, ty m bardziej, że w planach coś tam ma pływać.
Natomiast myślę, że będzie Ci trudno utrzymać te wszystkie mchy w porządku, tzn. jak się rozrosną, to jest ryzyko, żę się poplątają :-)

Awatar użytkownika
Monsus
Posty: 64
Rejestracja: 2011-11-29, 16:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Monsus »

Ja też jestem za pustką.....i nawet z lewej strony gdyby nie było tej wysepki to też było by fajnie....może nawet fajniej niż teraz.

A jak jest teraz ..... myślę że bardzo klimatycznie. Ktoś kiedyś powiedział że prostota jest doskonałością. Tu bije taką prostotą...
Pozdrawiam
MONSUS

_________________
126 L - Ziemniak by Monsus
12 L - White Stone Kanion

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Zdaję sobie sprawę, że trudno będzie utrzymać czystość, ale nie zależy mi tak bardzo na tym, wiadomo, ze każdy jasny żwirek lub piasek z czasem zajdzie :-) Meszki tez trzeba będzie przycinać, nie będę mógł sobie pozwolic na dłuższe zaniedbanie
Łukasz

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Nie byl bym szczery gdybym napisal,ze wszystko piknie ;-)
Strasznie kole w oczy,ze mikro i anubiasa calkowicie odseparowales od mchow.
Anubiasa pocialbym na 3-4 porcje i umiescil na szerszym obszaze drewna,to samo tyczy sie mikro.
Wyszla na obecna chwile wyspa,a jesli jux takowa jest,to heniek winien znalezc sie centralnie.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Dzięki za wszystkie opinie :-) anubias znalazł sie tam przypadkowo, mikrozorium faktycznie wygląda jakby było odseparowane, ale jego część jest posadzona na tym samym korzeniu co mchy, po prostu jakoś sie tak ułożyło. Poczekam jak to wszystko zacznie rosnąć i napewno poczynię zmiany i to co tu piszecie napewno będzie jakoś pomocne.

EDIT: dzisiaj z woda juz znacznie lepiej :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-12-07, 16:58 przez lukaszLDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

Awatar użytkownika
Bolek1984
Posty: 686
Rejestracja: 2010-01-14, 17:52
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Bolek1984 »

Jak tam zbiornik ??? już wyszedł na prostą??? może jakieś foto ;-)
Panele, Podbitki - Solidnie

Pozdrawiam
Romek

lukaszLDZ
Posty: 1363
Rejestracja: 2011-04-09, 20:46
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: lukaszLDZ »

Coś wrzucę niebawem :-) Akwa owszem wyszło na prostą, a miało mnóstwo okrzemek, i innego dziadostwa. Trochę jeszcze"pylą" korzonki, ale już niewiele. Mszaki nabieraja wyglądu, a do niedawna wszystko pokryte było "brązem". Woda kryształ - ale to pewnie za sprawą tymczasowego drugiego kubła, który pracuje w szkiełku i robi za mechanika.
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „0 - 99 litrów”