CR- problemy z wylinką

ODPOWIEDZ
Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

CR- problemy z wylinką

Post autor: Moni898 »

Witajcie,

Mam straszny problem z moimi Cr - kami. Przez kilka miesięcy było wszystko super pięknie, krewecie rosły, jedna nawet nosiła jajka. Niestety od dwóch tygodni po podmianach wody, gdy próbują zrzucić wylinkę po prostu padają. Dwa tygodnie temu zdechły tuż po zrzuceniu wylinki, z kolei tydzień temu zdechły bo nie mogły jej zrzucić - miały pęknięcie i wylinkę jeszcze na sobie. Zostało mi kilka szt. i aż się boję zrobić kolejną podmianę bo mogę stracić wszystkie. Jeśli ktoś miałby pomysł co Tu by można było zaradzić byłabym wdzięczna.

Co do zbiornika i parametrów:
akwarium 30L, podłoże Ada Amazonia New, podmiany raz w tygodniu 5L, woda RO (odstana 2 dni w temp pokojowej) + minerały,oprócz tego liście bananowca, laska cynamonu i szyszki olchy

Ph 6,8
Kh 0-2,
Gh 5-6
NO3 0
NO2 0
Fe 0
przewodność 350 uS


Filtr kaskadowy Aquatic Nature Flow 60 i Aquael Fan mini - ustawione tak, żeby nie było dużego ruchu wody.

Kamienie i korzenie sprawdzone, w zbiorku jest jeszcze kilka helenek, które zwalczają ślimaki.

Co robie źle? Ewentualnie jak im mogę pomóc?

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Parametry są ok moim zdaniem, wyrzuć laskę cynamonu, nie wiem dlaczego wodę RO odstawiasz na 2 dni, dla mnie ten manewr jest moim zdaniem zbędny.

Jak z napowietrzaniem wody?

Napisz jeszcze jak często robisz podmiany i jak dużo podmieniasz wody.
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 16:46 przez adamozw, łącznie zmieniany 1 raz.

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Podmieniam 5L raz na tydzień,

W takim razie krócej ją trzymać przed podmianą? czy w ogóle lać zimną prosto po przefiltrowaniu?

Napowietrzam przez ruch tafli wody

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Ja osobiście wlewam od razu RO do zbiornika. Postaraj się troszkę bardziej napowietrzyć wodę , bo jak napisałaś w pierwszym poście nie ma dużego ruchu wody.

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Tzn ruch wody jest. W tym co napisałam chodziło mi bardziej o to, że krewetki nie walczą z prądem wody w akwa, gdyż czytałam, że czasem krewetki padają po wylince jak są wyczerpane dodatkowo walką z ruchem wody w akwa.

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Ja osobiście tylko napowietrzam wodę, z resztą możesz zobaczyć jak to wygląda u mnie w galerii . Nie stosuję kaskad po prostu u mnie się nie sprawdziły.

Awatar użytkownika
lucypper
Posty: 140
Rejestracja: 2012-10-21, 09:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: lucypper »

a czym je karmisz? nie zmieniłaś im ostatnio diety ? dodajesz coś do wody oprócz uzdatniacza? jeśli tak to co ?
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 17:41 przez lucypper, łącznie zmieniany 1 raz.

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Dietę mają raczej dość urozmaiconą. Mam różne pokarmy z Shrimp Nature oraz Benibachi i jeden z Azoo, oprócz tego szpinak i pokrzywa. Drastycznie nie zmieniałam im diety - czasem jak dokupywałam jakiś pokarm to wrzucałam raz na tydzień ten nowy a w pozostałe dni te, do których krewecie już przywykły. W zbiorniku nie było nic zmieniane, co najwyżej dodawałam szklany karmnik.

Oprócz uzdatniacza dostają montmorillonit, ekstra biel i mosura rich water

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

ja bym zmniejszył przewodność...350uS może okazać się zbyt wysoka i to może byc powód padania krewetek
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Moni898
Posty: 37
Rejestracja: 2012-05-18, 12:20
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: Moni898 »

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :) Najprawdopodobniej już jest wszystko ok. Kilka dni temu zrobiłam podmianę z mniejszą ilością minerałów i zimniejszą wodą. Póki co są wylinki i reszta krewetek, która została - żyje.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”