filtr do krewetkarium

ODPOWIEDZ
przemekg
Posty: 59
Rejestracja: 2012-12-25, 09:13
Lokalizacja: Łask

filtr do krewetkarium

Post autor: przemekg »

małe pytanko i prośba o poradę...na dniach zaczynam ruszać z akwarium dla krewetek, standardowe 25l

i teraz pytanko, który z filtrów zapewni lepszą filtrację, lepiej się sprawdzi:
- mini kaskada AquaClear 20
- czy wewnętrzny Aquael Unifilter 280


z góry dziękuję za opinie/sugestie/pomoc....
Ostatnio zmieniony 2013-09-18, 10:08 przez przemekg, łącznie zmieniany 1 raz.

mag93
Posty: 7
Rejestracja: 2013-07-03, 23:02
Lokalizacja: Łowicz/Łódź

Post autor: mag93 »

Myślę że jeden i drugi byłby dobry, pod warunkiem że na wlocie do filtra byłaby jakaś gąbka, przez którą krewetki by się nie dostały do środka, szczególnie gdy będą młode.

Jeśli chodzi o filtrację to biorąc pod uwagę przepływowość, kaskada jest moim zdaniem lepsza, ale jak to się sprawdza w praktyce już mi trudniej powiedzieć, bo nie używam żadnego z nich. :)

przemekg
Posty: 59
Rejestracja: 2012-12-25, 09:13
Lokalizacja: Łask

Post autor: przemekg »

jest już specjalna drobna siateczka przygotowana na wloty, żeby małe nie wpadały

mag93
Posty: 7
Rejestracja: 2013-07-03, 23:02
Lokalizacja: Łowicz/Łódź

Post autor: mag93 »

Aha :) no to w sumie już chyba bez różnicy skoro masz siateczkę, teraz kwestia tego jakim funduszem dysponujesz. Wiadomo kaskada zajmuje mniej miejsca w akwarium, ale jeśli to nie jest priorytetem to filtr wewnętrzny też będzie okej. Ja osobiście nigdy jeszcze nie miałem kaskady w akwarium i teraz rozważam jej kupno. :)

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

przemekg, przy wyborze weź pod uwagę ilość mediów filtracyjnych i przepływ. Ja na Twoim miejscu, gdybym miał się zastanawiać między kaskadą a wewnętrznym, to brałbym pod uwagę Aquael Pat Mini. Jest dość mocny i można założyć większą gąbkę.
Aquael Unifilter 280 może wydawać sie ładniejszy, bo gąbka zabudowana, ale moim zdaniem, to jego wada, bo jaka ta gąbeczka jest ....
Ostatnio zmieniony 2013-09-18, 21:27 przez wojtekr, łącznie zmieniany 1 raz.

przemekg
Posty: 59
Rejestracja: 2012-12-25, 09:13
Lokalizacja: Łask

Post autor: przemekg »

no gąbeczka w uni faktycznie szaleństwa nie robi...kaskade AquaClear 20 już posiadam...co do mediów filtracyjnych są tam trzy, ale węgiel chyba do wyjęcia będzie z niej o ile dobrze się orientuje nie jest on chyba potrzebny na stałe, przy pracy w akwarium, ale może sie myle...

Awatar użytkownika
wojtekr
Posty: 799
Rejestracja: 2009-05-19, 17:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtekr »

nie, nie mylisz się. Wyjmij go po ustabilizowanbiu zbiornika, albo w ogole odpal bez niego

przemekg
Posty: 59
Rejestracja: 2012-12-25, 09:13
Lokalizacja: Łask

Post autor: przemekg »

odpale już chyba bez....rozumiem, również iż dla krewetakarium 2-3 tygodnie bez "obsady", ewentualnie jakaś porcja "dobrej wody" z akwarium już od długiego czasu działającego
Ostatnio zmieniony 2013-09-19, 10:16 przez przemekg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, parametry wody, warunki hodowli”