Brotia armata

barttru
Posty: 178
Rejestracja: 2010-01-15, 22:03
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: barttru »

A czy można je dostać na Starcie. Jeśli ktoś widział to może wie w jakiej były cenie?
Pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
mario150375
Posty: 225
Rejestracja: 2010-01-12, 20:37
Lokalizacja: Ksawerów

Post autor: mario150375 »

Padrem, a może to Brotia Pagodula?
Ten napis na worku może jakby to tłumaczyć. Porównaj zdjęcia z netu ze swoimi stworzeniami. :-)

Barttru, na Starcie ostatnio ich nie znalazłem.
Ostatnio zmieniony 2011-12-12, 22:27 przez mario150375, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

długo ich już nie ma na Starcie, podejrzewam, że jak zrobi się cieplej to się pojawią, z resztą jeżeli chodzi o ślimaki to lipa jest ostatnio straszna... można dostać tylko nerityny i niebieskie ampuły z bardziej ekstrawaganckich :P
Co by tu napisać... :-P

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Komuś z Was zależy na tych ślimakach?
U mnie w baniaku śmiga jeszcze całkiem okazałe stadko. Są to jednak jak to już wcześniej zaznaczałem bardzo młode osobniki.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

ja mam te... ale tylko hurt to taka taniocha ze na sztuki mi sie nie opłaca, a nie będę walił ceny jak u konia na starcie w sensie 400% przebity bo nie mam czasu ani ochoty by je 100lat sprzedawać ostatnie neretiny padły mi ze starości w akwariach miałem je rok zostało koło 7szt z 150 :-(
ŚLIMAK HELENA
NERTINA SPOT.
ŚLIMAK NERTINA TURTINA ZEBRA
ŚLIMAK NERTINA ZEBRA
Slimaki to śliski interes straty sa kolo 60-80% to nikt nie sprowadza tego tyle co kiedyś fascynacja minęła kasa okazała się nie być łatwa...
taki ślimak to cięzki kawalek chleba :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 01:49 przez king, łącznie zmieniany 1 raz.

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

king pisze:ja mam te... ale tylko hurt to taka taniocha ze na sztuki mi sie nie opłaca,
...
King ale masz te czyli, które brotia armata czy pagodula? Import czy już rozmnożone w kraju?
Ostatnio zmieniony 2011-12-14, 17:32 przez chwialek, łącznie zmieniany 1 raz.

padrem
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-17, 17:27
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post autor: padrem »

a czy taka sobie ampularia moze zjesc tego slimaka ? bo dzis zauwazylem ze ampularia zrobila sobie uczte na jednym z tych kolczastych slimakow lec znie wiem czy on poprostu padl i dobiero zostal konsumowany przez ampularie czy tez zaatakowala go ampularia najadla sie a na sepa przyszedl glonek ktory wyskrobal resztki z muszelki mial ktos taka dziwna sytuacje ? :)

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

raczej padł, ampularie to sępy, padlinę wyczują wszędzie, u mnie jak ryby znikają to patrze gdzie ampularie siedzą i tak znajduję trupki, na szczęście dawno się tak nie działo
Co by tu napisać... :-P

Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 897
Rejestracja: 2008-05-22, 20:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zafira »

3runer pisze:jeżeli chodzi o ślimaki to lipa jest ostatnio straszna... można dostać tylko nerityny i niebieskie ampuły z bardziej ekstrawaganckich :P
Oj nie tylko, bo ostatnio miałam Heleny na Starcie, dziś też ;-) .
"Podwodne Ogrody"
Z pasją ku wiedzy..
Strona w budowie

padrem
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-17, 17:27
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post autor: padrem »

w takim razie juz wiem co sie stalo z neonka ktora padla i ciezko mi ja bylo odlowic ;)

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

helenki to nie ekstrawagancja :P choć uwielbiam te ślimaczki, pamiętam czasy gdy Witek Miszczak jeszcze bywał na giełdzie, u niego było co wyhaczyć, Tylomelanię, Military Helmeta i inne ciekawe ślimaczki, Zafirko ap ropo musisz mi się przyznać gdzie masz stoisko na STARCIE chętnie się przywitam i zobaczę co masz ciekawego z roślinek :)
Co by tu napisać... :-P

padrem
Posty: 208
Rejestracja: 2011-09-17, 17:27
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post autor: padrem »

tez chetnie popatrze ;)

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

Wracając do tematu brotia.
Teraz maluchy mają około 6mm-8mm, jak widać dorastają bardzo powoli, możliwe iż jest to wynikiem dostępności do pokarmu (glony). Nie zaobserwowałem pustych muszelek po mieszkańcach czyli brak zgonów.
Obecnie u młodych osobników widać zaczątki wykształcających się "rogów" skorupy.

Awatar użytkownika
3runer
Posty: 1789
Rejestracja: 2011-03-09, 19:44
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: 3runer »

u mnie choć miały jedzenia pod dostatkiem nie widzę żadnego malucha od Ciebie, za to z roślinkami przypełzły rozdętki...
Co by tu napisać... :-P

chwialek
Posty: 155
Rejestracja: 2010-03-10, 11:17
Lokalizacja: Dąbie

Post autor: chwialek »

3runer pisze:za to z roślinkami przypełzły rozdętki...
Tutaj delikatne sprostowanie wyjaśnione już na Priv.
Ślimaki padły lub się dobrze ukryły, roślin nie dostarczałem, więc rozdętki nie pochodziły ode mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraby, raki, ślimaki i inne bezkręgowce”