Krewetki - jadłospis

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

a ja mam pytanie: czy groszek z puszki i kukurydza się nadają ?? ;> nie ma tam żadnych szkodliwych substancji konserwujących ?? ;>?

Awatar użytkownika
cmepro
Posty: 596
Rejestracja: 2008-05-30, 22:36
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: cmepro »

Nadaje się, moje wcinają jak małpa kit, a wojny o groszek są straszne.
Ja robię tak... groszek/kukurydze z puszki wrzucam do wrzątki na jakieś 3-5 min. obieram ze skórki i wrzucam do baniaka.
Wszystkie warzywa i owoce tak przygotowuje bo inaczej nie chcą jeść, jak są krócej parzone.
[9L] Korytko: ?
[12L] Corner: White Pearl | Clithon Corona
[20L] Green Tank: Babaulti | Red Cherry | Clithon Corona
http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=98

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

adamozw pisze:A jaki pokarm dales bienkom i crystalko ten hikari?
Tak, ten Hikari.

Natomiast jeszcze nigdy nie dawałem groszku i kukurydzy, muszę spróbować.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zabapinkfloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

zabapinkfloyd pisze: Natomiast jeszcze nigdy nie dawałem groszku i kukurydzy, muszę spróbować.
no właśnie ja też bo myślałem, że ten z puszki się nie nadaje, ale jeśli cmpro już to przetestował i podzielił się obserwacjami to zdecydowanie muszę powiększyć moje krewetkowe menu :]

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

dziś liść sałaty włożyłem do szklanki, zalałem wrzątkiem poczekałem 2 minutki, wyjąłem, poczekałem aż trochę ostygnie przeciąłem gumowatej konsystencji liść an 2 części obwiązałem wokół spinacza i wrzuciłem do akwa. Krewetki początkowo rzuciły się na sałatę, ale chyba była trochę zbyt twarda dla nich i dla glonojadów. w każdym bądź razie zainteresowanie było puki samiec zbrojnika nie podpłynął i nie roztrzepał sałaty, która uniosła się do tafli wody i potem ją wyłowiłem bo wiedziałem doświadczenia, że zaraz będzie to samo :) ale krewecie troszkę ją podskubały :) zdjęcia zaraz wrzucę w galerii :)

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Kurcze szkoda ze podplynal ten glonojad bo bys mogl zobaczyc cale stado przy salacie :-P

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

dzisiaj wrzuciłem krewetkom kawałek surowego pomidora obranego ze skórki :) z łatwością zatonął, nie barwi wody. Krewetki jak zwykły rzuciły się na nowy pokarm. Oczywiście chwile potem przypłynął samiec zbrojnika zjadł swoją część, odpłynął, potem zamieniła go samiczka z młodymi, a teraz krewetki kończą to co zostało :) Pomidorek został włączony do menu :) niestety pomidor upadł w takim miejscu gdzie niemożliwe było robienie zdjęć :-? następnym razem się poprawię 8-)
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 13:35 przez Incognito, łącznie zmieniany 1 raz.

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Nigdy nei probowalem z pomidorem, chyba nie zaryzykuje przy crystalach. Moim crystalom ostatnio tylko smakuje salata, nawet nie sa zainteresowane mosura, shirakura , ebi tenem .

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

ja zaryzykowałem i się opłaciło. w swoim menu mam już baaardzo dużo dań, ale sukcesywnie będę starał się je powiększać 8-) żeby krewetkom żyło się lepiej :P

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Hehe, to zainwestuj w mosurke shirakure itp itd :-P
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 15:48 przez adamozw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

ja posiadam redki i babki na razie (mam nadzieje, ze to się zmieni :P ) więc na razie nie przewiduje takich wydatków. Z suchych pokarmów dostają shrim sticki, spiruline i d-allio plus oraz płatki które spadają na dno po niedojedzeniu przez ryby. Karmię 2 razy dziennie i rybki i krewetki :)

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Wczoraj dałem gotowaną marchewkę, wsadziłem po kawałku do każdego zbiornika.
Największym zainteresowaniem cieszyła się u CR, gdzie została bardzo szybko zjedzona.
Zdecydowanie polecam.

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Zabka a podplynely mlode tez do marchewki czy tylko dorosle?

Awatar użytkownika
Incognito
Moderator
Posty: 1738
Rejestracja: 2008-05-23, 11:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Incognito »

no u mnie o marchewkę też sie zabijają :) jakieś 4 dni temu jadły, a wczoraj wrzuciłem brokuła i też ciągle jest ich chmara przy nim, lecz strasznie mozolnie im idzie jedzenie go - dopiero teraz po upływie 24 h go kończą :)

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Wszystkim smakowała, dużym i małym, była oblegana aż do momentu gdy została cała zjedzona :)
Bardzo mnie to cieszy, bo CR poprawi się czerwony pigment.
To były pierwsze warzywka jakie dostały CR.
Następnym razem dostaną zielony groszek, albo coś innego.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zabapinkfloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”