CR i Biene - Nie chcą się rozmnażać

Ziomall
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 20:32
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

CR i Biene - Nie chcą się rozmnażać

Post autor: Ziomall »

Witam,

Moje krewetki CR żyją sobie razem z krewetkami Biene od roku. Raz tylko się roznmożyły. Miałem 4 szt. teraz jest ich 10. 6szt. wychodowanych u mnie ma teraz 6 miesiecy. Nic sie nie dzieje. Ma ktoś jakiś pomysł, może powinienem im jakiś film puscić czy coś? ;) Podaję parametry wody:
PH - 6,8
KH - 2
GH - 4
temp. 23-24C
NO3/PO4 - 0
Macie jakieś pomysły? Krewetki karmię pokarmami Sera co drugi dzień. Na akwarium (15l) wrzucam 6-7 ziarenek. Co tydzień podniana wody ok 20-30%. Niestety Przy tak niskich twardosciach mam problem z utrzymaniem PH i czasami przy podmianach wynosi ono 7,2-7,4. Pewnie tutaj lezy problem. Może wode do podmian napowietrzać przez 24h i jak sie PH ustabilizuje to zakwasić kwasem siarkowym/ortofosforowym?

Awatar użytkownika
s050197
Posty: 535
Rejestracja: 2009-07-20, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: s050197 »

problem może leżeć w zbyt niskim poziomie GH

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Rozumiem, ze masz jakieś podłoże dbające o parametry i lejesz kranówkę??

Moze częściej podmieniaj mniejsze ilości wody.
Mniejsze wahania. Np zamiast raz 30%, 3 razy 15% (potrafię liczyć ;) )
Ostatnio zmieniony 2010-03-24, 18:19 przez zami84, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Ziomall
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 20:32
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Ziomall »

Podłoże to piasek kwarcowy, który nie zmienia parametrów wody. Postaram się zwiększyć GH i jakoś ustabilizować PH. Co do twardości to nie wiem na ile jest istotna? Myślę, że przy zbyt wysokiej krewetki nosiłyby jajka ale młodych by nie było. Moich za to od ponad pół roku nie widziałem z jajkami. Jakby co to do wody nie leję żadnej chemii pod kątem roślin.

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Twardość ma zasadnicze znaczenie. Wylinka etc. Nie moze być zbyt twarda...

Myśle, że Twoim problemem są skoki parametrów wody.
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

Ziomall
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 20:32
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Ziomall »

Dzisiaj przygotuje wode do podmiany. Zbije PH do wartosci 6,8 (taka chyba bedzie ok?) GH postaram sie zrobic ok 6 a KH-2, tak chyba powinno być ok? Co do zbyt dużej twardości to nie mialem tu na myśli GH w granicach max 6-8. Myśle, że takie parametry nie powinny stanowić problemu?

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Huśtawki parametrów są dużo gorsze niz stabilne pH nawet na poziomie alkaicznym. Powodem słabej płodności może byc długotrwały chów wsobny.

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

Moje samice RC i Babaulti ciągle noszą jajaka już od dłuższego czasu, lecz małych krewetek nie ma.
Czy nie nie robiąc pomiarów parametrów wody mogę rozwiązać jakoś ten problem?

zami84
Posty: 543
Rejestracja: 2008-07-24, 14:14
Lokalizacja: Fredenbeck DE

Post autor: zami84 »

Usuń ryby z akwarium ;)
Pozdrawiam ZAMI84
<><><><><><><>
GG: 3883330 (często niewidoczny)
Powolna reaktywacja

waldii
Posty: 18
Rejestracja: 2009-04-27, 17:36
Lokalizacja: Zelów
Kontakt:

CR i Biene - Nie chcą się rozmnażać

Post autor: waldii »

Witam. Rób podmiany z wody 100% RO i dodawaj ten dodatek JBL AquaDur plus i powinno być dobrze. Ja w jednym akwarium mam ADe i w drugim RBS i nawet parametrów nie mierze. Pozdroo
roślinne 200l , krewetkarium 25l i 45l

Matrixowo
Posty: 555
Rejestracja: 2009-07-27, 23:24
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Matrixowo »

ja parametrów w ogóle nie mierze od dłuższego czasu, a zgodnie z moja zasadą EI leje sporo nawozów do dużego zbiornika. Podłoże to ADA amazonia, a Redki mnożna mi się na masę. Zastanawiam się co ja z nimi niedługo będę robił.

Co do CR, jedna mi się rozmnożyła i mam sporo małych milimetrowych krewetek. Parametrów też tam praktycznie nie mirze w ogóle. Tutaj nie leje żadnych nawozów i mam podłoże RBS. I do tego sporo glonów nitkowych.

Wszędzie leje 1:1 Kran/RO

adamozw
Posty: 734
Rejestracja: 2008-08-04, 11:40
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Post autor: adamozw »

Gh musi byc przynajmniej na poziomie rownym 5 wtedy sa optymalne warunki dla mlodych jesli sie ich doczekasz przy gh 5 latwiej im zrzucac pancerzyk. A tak po za tym mam pytanie nawozisz czyms akwarium w ktorym masz crystale? Ja mam parametry na ASII+ i filtracji podzwirowej 6,5 PH, kh1-2 i gh 5-6. Mam tylko podlaczone co2

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Ja mam GH 2-3 i mnożą się non stop, z tym że PH mam góra 6.0.
Może być tak że przy wyższym PH, GH powinno też być większe.

Ziomall
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 20:32
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Ziomall »

Witam ponownie. Mam kilka malych przecinków i jedna z Biene też nosi jajka. Obecne parametry to:

KH - 1-2
GH - 6
PH - 6.5

Co 2-3 dni sprawdzam parametry i zakwaszam wodę jeśli trzeba (wcześniej PH rosło do 7-7.2 i takie było do kolejnej podmiany). Kiedyś przypadkowo zszedłem z PH w okolice 5,5 -6.0. Myślałem, ze krewetki padną ale nic takiego nie nastąpiło (właśnie zauważyłem post Artura i jego Ph - 6,0, może właśnie spadek PH pobudza je do tarła?). Teraz będę sie starał trzymać PH w okolicach 6-6,5.

BTW co ile CR i Biene przystępują do tarła? Powiedzmy, że wczoraj krewetka nosiła jajaka, dziś już są młode to jaki możey być teoretyczny czas pojawienia się nowych jajek, przy założeniu, że parametry wody są ok.?

zabapinkfloyd
Posty: 792
Rejestracja: 2008-05-13, 18:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zabapinkfloyd »

Chyba trochę przesadziłeś z tym tarłem :)

Nigdy moich aż tak nie obserwowałem, ale z tego co wyczytałem to mogą już mieć jajka po kilku dniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie, genetyka”