Chaetostoma sp. - L-187

Moderatorzy: megalomaniacc, Alchemik, wwwampir, Zafira, s050197, Vendredi, cliper, Incognito

Zablokowany
Awatar użytkownika
megalomaniacc
Moderator
Posty: 1047
Rejestracja: 2008-06-26, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Chaetostoma sp. - L-187

Post autor: megalomaniacc » 2010-09-05, 12:26

Zamieszczone przez: Artur___, Kubiszon

[center] Chaetostoma sp. - L-187 [/center]
 • Wielkość, wygląd, dymorfizm płciowy

  Parametry wody
  Do szczęścia potrzebna jest jej stosunkowo chłodna woda 21-24st. PH 6.7-7.6(niektóre odmiany preferują nawet 13-15st.) z dobrym obiegiem. Ponadto woda powinna być krystalicznie czysta i bardzo dobrze napowietrzona.

  Akwarium
  Chaetostoma występuje w naturze w górskich rzekach, należy to wziąć po uwagę dostosowując warunki w akwa do jej wymagań. Dodatkowo przydadzą się dość duże płaskie kamienie.


  Zachowanie, tryb życia
  Jest rybą towarzyską w stosunku do pozostałych mieszkańców akwarium, jakiekolwiek przejawy agresji można ewentualnie zauważyć wśród własnego gatunku, terytorialność jest raczej słaba.
  Kubiszon: Pozwolę się wcisnąć z własnymi doświadczeniami jeśli chodzi o ryby z rodzaju chaetostoma. Są to jak najbardziej ryby mocno terytorialne, miałem 2 sztuki w dość dużym zbiorniku, a skończyło się śmiercią jednego po zaciętych walkach, mimo ogromnej ilości kryjówek. Doświadczenia znanych mi akwarystów też opisują podobne zachowania, ryby są agresywne wewnątrzgatunkowo. Ryby te dodatkowo przejawiają agresję do innych ryb o podobnych kształtach i wielkości, tzn do innych zbrojników.
  Jeśli chodzi o dietę to ryby w naturze odżywiają się zeskrobywaną z kamieni warstwą glonów i drobnych żyjątek. Stąd dobrze spisują się jako pożeracze glonowego nalotu z szyb. W diecie powinien znaleźć się żywy pokarm lub mrożonki.  Współmieszkańcy


  Rozmnażanie


  Zdjęcia


  Obrazek
  Obrazek
  Obrazek

  Źródła
Kubiszon
Artur___
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Encyklopedia Ryb Akwariowych Łódzkiego Forum Akwarystycznego”