54L wreszcie początek... morskie

ODPOWIEDZ
grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

54L wreszcie początek... morskie

Post autor: grafipl »

Zbiornik:
60*30*30

Oświetlenie:
1* 24W AM 10000K
1*24W Sylvania coralstar

Cyrkulacja:
Jvp-101

Filtracja:
Odpieniacz Miniflotor był ale jednak zmieniłem na Deltec MCE300, do mini nie miałem dobrej pompki :)

Sól:
INSTANT OCEAN (niestety nie Kent, gdyż nie było w rybarium)

Piach:
Piasek z morza bałtyckiego (warstwa ok 3cm tylko dla dekoracji) który jakiś czas już trzymałem w butli 5L trochę niestety stał, ale przemyty w solance także myślę że będzie dobrze.

Skała:
brak... kupiłem w manu martwą skałę niestety tyle syfu ile w niej jest ;/ nie mogłem zastosować. Kupię żywą ok 5-7kg ale dopiero za 2-3 tygodnie (kwestia kasy)

Wiem że nie ma się czym chwalić ale wreszcie coś się u mnie ruszyło. Docelowo zbiornik będzie miał wymiary 100*40*50, odpieniacz MCE300 lub Midiflotor, oświeltenie 2*T5 45W juwel + 2*T5 39W coralstar lub HQI 150W 20000K BLV. Wszystko mam już z tego co napisałem, niestety najpierw chcę sprawdzić coś mniejszego gdyż zakup żywej skały ok.20kg to jednak trochę wydatek..

Następne zdjęcia myślę dopiero 2-3 tygodnie...

dodaję soli:

Obrazek

po:

Obrazek

piach:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-13, 23:28 przez grafipl, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
cina
Posty: 1300
Rejestracja: 2008-05-19, 13:57
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: cina »

a planowana obsada ?

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Fajnie,że wreszcie ruszyłeś, ale dodaj jak najszybciej skały,żeby ten baniak zaczął dojrzewać. Co planujesz w nim trzymać??

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

w małym dwa błazenki i babka, do tego ze 2 krewetki czyszczące i pustelniki, jakieś slimole o ile ich pustelniki nie zeżrą :D

w dużym będzie przełożona obsada z małego i do tego 2 pokolce jeden hepatusik drugi raczej żółtek ale jeszcze się nad tym czy to on będzie zastanawiam.

Korale w małym to jakieś miękkie (jakas może clavularia plus coś jeszcze :) zobaczę ile będzie miejsca..), zoa i euphylia myślę dla błazenków . W dużym to jeszcze zobaczymy :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 18:46 przez grafipl, łącznie zmieniany 1 raz.

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

Hmm z uwagi na brak kasy plan się zmienił... i tak w akwa jest tylko ok. 2-3kg martwej skały i to kijowej z kakadu. No ale zobaczymy. Człowiek się uczy na błędach. Jest więcej piachu niż było. Odpieniacz jednak włożyłem MCE300 bo nie miałem dobrej i cichej pompki do miniflotorka. Doszło też oswietlenie nocne. Codziennie leje bakterie cycle ale max po 2 nakrętki. Czekam jeszcze z miesiąc z podmianą. I to na tyle.

Więcej piachu (teraz jest tyle ile się mieściło w butli ok.5L):

Obrazek

Z włożoną skałką:

Obrazek

Obrazek

Oświetlenie nocne:

Obrazek

baq
Posty: 342
Rejestracja: 2008-10-06, 12:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: baq »

Hej
Swietna sprawa .... jestem ciekaw jak sie to rozwinie bo o morskim nie mam bladego pojecia.
Ale kto wie, kto wie moze i ja sie kiedys zdecyduje na takie morskie malenstwo.
Jak narazie sledze z niecierpliowscia.

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

A więc jak to bywa, jak się oszczędza to się źle kończy :) Lałem kranówkę, skała - wapień drążony i wyszło jak wyszło i akwa dopełniło swój żywot.
Zalałem większe akwarium 126L.
Oczywiście z braku kasy akwarium nie wygląda jak powinno, muszę dokupić z 8kg skały i kupić żywy piach. Ale jak Narzeczona się zgodzi to wszystko będzie już chyba dobrze :). Żadna rewelacja ale myślę że za miesiąc czy 2 będę mógł się pochwalić już akwa ze skałą i piachem. Obecnie w akwa jedna skałka kilogramowa druga waży 4kg.

Akwarium: 126L - 80*35*45

Odpieniacz: Deltec MCE300

Oświetlenie: 2*24W (10000K + aktynika)

Woda: RO+DI

Grzałka: 75W

Życie:

2 slimiaki

Korale + ukwiał (jeszcze jest jedna szczepka 1cm montipory i grzybek, ale zdjęć nie robiłem):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ryby:
2 błazenki

Obrazek

Krewetki:
L. Debelius ( wcześniej była jedna czyszcząca niestety padła)
Obrazek

Plagi:
Cyjanobakterie + dużo Aipitasi
Obrazek

Plany:
Jak tylko będę miał pieniądze na piach i skałę zakupię 9kg piachu i ok. 8kg skały. Wtedy też zacznę walkę z cyjano przed ich włożeniem. Zmieni się ustawienia korali bo na razie są naćkane w jednym miejscu. Oczywiście zakup soli kenta, i zrobienie podmiany gdyż akwarium do tej pory miało tylko 1 podmiankę a działa chyba z 3-4 miesiące- tu trochę poleciałem w kulki. W następnej kolejności zakup zycia. Na pierwszy ogień chyba wundermani do walki z aipitasia. Noi tyle.

Żeby mój Skarb się nie obraził :) to oczywiście Dziękuję Ci za pomoc i wyrozumiałość :D :*

Tak tak to jest Nasze Akwarium :D:D:D

C.D.N.
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 16:01 przez grafipl, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Grafipl, mówiąc szczerze, to cud,że te zwierzaki tam u Ciebie żyją.
Nie lepiej zrobić akwarium na miarę własnych możliwości, odłożyć przez kilka miesięcy trochę grosza i wtedy się za to zabierać?? Moim zdaniem lepiej zrobić dobre 60l niż kiepskie 126l.
Widzę,że masz lpsa i montipory do tego ukwiał i ryby, akwarium nie jest przygotowane na takie życie.
Mam nadzieje,że uda Ci się naprostować to akwarium i za 2-3 miesiące będzie już wyglądało tak jak powinno wyglądać akwarium morskie.
Nie wpuszczaj pokolcy do takiego litrażu.
Jakbyś potrzebował pomocy to chętnie pomogę.

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

Marcinus, nie wpuszczę pokolcy. Dlaczego mówisz o cudzie? Brak podmianek? Z cyjano bardzo dużo ludzi walczy. Wodę miałem z dojrzałego zbiornika a uzupełniam z RO+DI.

Awatar użytkownika
Marcinus
Posty: 304
Rejestracja: 2008-05-20, 08:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marcinus »

Brak podmian, śladowa ilość skały, to są jednak podstawy funkcjonowania takiego akwarium. W każdym razie zwierzaki żyją i mam nadzieje,że zdążysz to akwarium doprowadzić do ładu :)

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

Obrazek

Jak będzie się czym pochwalić dodam więcej zdjęć...

Skały obecnie ok. 10kg. Piachu ok. 9kg żywego.

Obsada na dziś:
Błazenek 1x - jeden ostatnio wyskoczył :/ znalazłem go rano...
Chromis 2x - były 3 ale jeden chyba został zamęczony przez jednego z większych..
Debelius 2x
Rozgwiazda piaskowa 1x
Rybka czyszcząca

Plany:
dokupić drugiego błazenka
krabiki pustelniki blue 2x
może jakąś babkę
L. wurdemanni 2x bo apitasi jest tyle że masakra

O koralach pomyślę poźniej.
Ostatnio zmieniony 2010-05-03, 10:23 przez grafipl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Mało się znam na morskim, właściwie prawie wcale, ale wiem, że morskie zbiorniki są dużo bardziej wrażliwe na przerybienie. Czy aktualna obsada to już nie za dużo jak na ten zbiornik?

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

Sam się też trochę nad tym zastanawiam... Co do ryb największe chyba obciążenie to chromisy... które znalazły się u mnie przez przypadek... Wziąłem je od brata gdyż chciał się ich pozbyć. Dla nich ten zbiornik jest za mały, do tego powinny być chociaż z 5 bo muszą żyć w grupie. Co do reszty nie sądzę żeby było źle. Krabiki i krewety jakoś nie stanowią chyba aż takiego obciążenia. Do tego odpieniacz na 200L, 10kg skały na której opiera się także filtracja, także myślę że nie jest to aż tak naganne.

grafipl
Posty: 92
Rejestracja: 2009-04-15, 10:19
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: grafipl »

W tym tygodniu mam nadzieję dokupię ok.5-6kg skałki może troszkę więcej.. I na tym będzie koniec. Do tego 9kg piachu ale na trochę później. W tym tygodniu oddaje chromisy :) także będzie można kupić coś innego :)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Zdjęć”