akwa typu fish-only dla drapoli

ODPOWIEDZ
king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

akwa typu fish-only dla drapoli

Post autor: king »

akwa startuje koło połowy stycznia plan jest taki akwa 129 długie 50wysokie 39 szerokie.
Filtr panelowy z tyłu po lewej stronie z gąbką w pre filtrze, następnie węgiel aktywny, i za nim żwirek koralowy i w ostatniej komorze odpieniacz i pompa i po za tym chcę wklei tam też taką przegrodę na wodę z RO.i pompę podłączona do czujnika poziomu wody która będzie ją dolewać sama zbiorniczek w planach ma mieć 10l 20cm/50cm/10cm.
Flora: glony plechowate,
Fauna: dwa antenariusy
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-01-02, 23:00 przez king, łącznie zmieniany 4 razy.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

zmiana planów akwarium będzie podzielone na dwie części jedna o wymiarach 60długość/50szerokoś/60 wysokość druga 30/50/60 z tym że faktycznie w drugiej komorze będzie tylko 30/30/60 bo z tyłu będzie się znajdował filtr panelowy własnej konstrukcji i w nim odpieniacz i złoże z żwiru koralowego.
w większej komorze będzą mieszkały Pteropogony i krewetki lysmaty ewentualnie mandaryn jakiś ale to jeszcze nie do końca pewne, w mniejszej przegrodzie jeden antenarius makulatus lub dwa. akwarium będzie zarośnięte glonami plechowatymi i ewentualnie się jeszcze zobaczy po wypłacie prace ruszają

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

akwarium odsunie się w czasie trochę chwilowy brak czasu i kasy ale pewne prace juz poczynione zrobiony odpieniacz kupiony żwirek koralowy 20kg i sól 8kg(akurat na zalanie) mam jeszcze 2kg w zapasie. Gotowe oswietlenie tylko złożyć do kupy I zamocować w pokrywie pokrywa chyba z blachy nierdzewnej będzie bo aluminium w kontakcie z solą może by trujące. Do odpieniacza użyłem pompy 1600l/h. Cyrkulator narożny też już mam brakuje tylko wody i zbiornika ale nie mogę kontaktu zlapać z panem z równej co klei akwaria :-|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka Morska”