Patent na wydajniejszy filtr

ODPOWIEDZ
king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Patent na wydajniejszy filtr

Post autor: king »

Piona jak opowiadał mi o vitalizerach do morskiego zainspirował mnie do eksperymentów do stracenia niewiele miałem bo morskie i tak lipne padło mi w transporcie.
Więc mogę się bawić:)
Postanowiłem spróbować czegoś innego niż vódka metod:P
W akwarium słodkowodnym cukier to morderstwo.
Ale w morskim podawane do sumpa który ma 300l więcej niż akwarium
Okazało się być super pomysłem jak dotąd akwarium wstało mi na nogi nawet gąbki rosną jak szalone. Niebawem dodam trochę korali i jakieś fajne glony ciekawe jak oni zareagują na tą kurację. Dają łyżkę cukru na 500l wody raz w tygodniu NO3 mam 0.

piona3
Posty: 143
Rejestracja: 2011-10-25, 18:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piona3 »

w skaład tego specyfiku wchodzi także jakiś kwas octowy tylko jaki i w jakich proporcjach??laktoze również też lałem .. ;-)...tylko że jeżeli mowo o vitalizerach to bardziej służą one polipowaniu korali ..metoda na vóde,lub cukier tak jak zauważyłeś zbijanie wartości No.
Ostatnio zmieniony 2013-01-26, 16:44 przez piona3, łącznie zmieniany 1 raz.

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

odkąd daje parametry wody mam idealne:)

piona3
Posty: 143
Rejestracja: 2011-10-25, 18:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piona3 »

Kiedys kupiłem sobie nitroreduktor z baktobalami,i denibalami ...jak na scieku wody zobaczyłem No3 to skali mi zabrakło :mrgreen: Ale nie kumam dlaczego walczysz z No??coś masz nie allo w akwa..Ja rozumie na starcie ,ale na dłuższą mete to i cukier nie pomoże..A może filterek z zaczarowanym ryżem by się przydał ;-)

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Ja w przeciwieństwie do większości akwarystów karmię oporowo ryby więc i metabolitów mam sporo

king
Posty: 1127
Rejestracja: 2009-09-02, 11:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: king »

Co do efektów dawania cukru to :
1. Mam inwazję osłonic i gąbek obrastają nawet żwirek koralowy.
2. z racji braku makroglonów niestety jest tez inwazja krasnorostów.(woda pachnie jak sok marchwiowy)
3. pojawiły się znów rozgwiazdy, dość sporo kiełży, nereidy i wiele innych drobnych lokatorów.
Metodę zmieniłem trochę daję na zmianę sacharozę i glukozę+multiwitamina w kroplach po 7-15 kropel.
Produkt uboczny leczenia szczura to co on nie wypiję wlewam do akwarium bo szkoda marnować:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka Morska”