Wystawa - konkurs "Rozmiar nie ma znaczenia"

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 927
Rejestracja: 2009-12-01, 16:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Irek »

Dlatego tak typuje :-P

Awatar użytkownika
Bolek1984
Posty: 686
Rejestracja: 2010-01-14, 17:52
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Bolek1984 »

Jaka kolejnść na podium???
Panele, Podbitki - Solidnie

Pozdrawiam
Romek

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Oto zwycięzcy:
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek

Ale nie ma przegranych, wszyscy zrobili kawał dobrej roboty, sędziowie mieli naprawdę ciężki wybór. Nie było też dużych różnic między kolejnymi miejscami. Każde akwarium było przynajmniej raz na liście zbiorników wyróżnionych przez sędziów (każdy sędzia typował swoje 3 aranżacje).

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Kubiszon pisze:Ale nie ma przegranych
Nie ma,wszyscy wygrali. :shock:
Kubiszon pisze:wszyscy zrobili kawał dobrej roboty
Wszyscy. :shock:
Kubiszon pisze:sędziowie mieli naprawdę ciężki wybór.
Oj mieli,mieli. :shock:
Kubiszon pisze:Nie było też dużych różnic między kolejnymi miejscami
W ogóle. :shock:

Przepraszam,ale nie był bym sobą i nie był bym Lukiki,gdybym oparł się skomentowaniu.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

TosiaiTymek
Posty: 73
Rejestracja: 2010-12-05, 17:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: TosiaiTymek »

A sędziowie w czrnych okularach wybierali te zbiorniki. Sory bardzo ale coś im sie porąbało .Szczególnie 1 i 2 miejsce ale to moja opinia.. :-P
Pozdrowionka....

Awatar użytkownika
maniek
Posty: 241
Rejestracja: 2009-03-04, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek »

No to ci sędziowie kiepskiego wyboru dokonali :evil: .

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Cóż, nigdy ostateczny wynik nie zadowoli wszystkich i zawsze będzie krzywdzący dla tych, którzy odwalili kawał dobrej roboty a nie wygrali. Jeśli chodzi o pierwsze miejsce, to wygrało ono również w głosach publiczności więc raczej podobało się najbardziej. Tak jak pisałem, nie było dużych różnic między kolejnymi miejscami, decydowały pojedyncze głosy.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Kubiszon pisze:Jeśli chodzi o pierwsze miejsce, to wygrało ono również w głosach publiczności więc raczej podobało się najbardziej
Głosy publiczności,to głosy osób uczestniczących głównie na prelekcjach,więc znów tylko jednej rzeszy osób,a nie osób zwiedzających targi.
Zwiedzający zatrzymywali się na dłużej przy zupełnie innych zbiornikach,co przełożyło by się na inny wynik wyboru publiczności,gdyby odbyło głosowanie się prawidłową metodą.

Cóż wygrywają obecne panujące trendy w akwarystyce często mijające się z prawdziwym życiem podwodnym,wygrywają kamienie czy korzenie za 40zł/kg,znajomości i to wystarczy,a nie liczy się kondycja roślin,trudność aranżacji i widoczny ogrom pracy włożonej wystawowego zbiornika.

Przyjechali też do udziału w konkursie osoby,które nie traktowały raczej tego jako tylko konkurs,ale z zamiłowania i zamiarem propagowania akwarystyki,tylko jak tu można ją propagować jeśli jesteśmy świadkami wydarzeń,które miały miejsce 21 i 22 maja.

Przestałem już rozumieć,o co chodzi w akwarystyce.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Lukiki pisze:Głosy publiczności,to głosy osób uczestniczących głównie na prelekcjach,więc znów tylko jednej rzeszy osób,a nie osób zwiedzających targi.
Zwiedzający zatrzymywali się na dłużej przy zupełnie innych zbiornikach,co przełożyło by się na inny wynik wyboru publiczności,gdyby odbyło głosowanie się prawidłową metodą.
Czyżbyś miał jakieś zastrzeżenia co do głosowania? Zebraliśmy głosy od ludzi wychodzących z prelekcji a także od osób będących przez kilkanaście minut w okolicach wystawy. Cóż było tu nieprawidłowe? Rozumiem, że byłoby ok tylko wtedy, gdybyś wygrał?
Lukiki pisze:Cóż wygrywają obecne panujące trendy w akwarystyce często mijające się z prawdziwym życiem podwodnym,wygrywają kamienie czy korzenie za 40zł/kg,znajomości i to wystarczy,a nie liczy się kondycja roślin,trudność aranżacji i widoczny ogrom pracy włożonej wystawowego zbiornika.
Owszem, moda na akwaria tego typu jest duża, szkoda że nie brały udziału akwaria z tanganiką (jeden klub wycofał się zaraz przez wystawą), byłaby to ciekawa odskocznia.
Lukiki pisze:a nie liczy się kondycja roślin,trudność aranżacji i widoczny ogrom pracy włożonej wystawowego zbiornika.
Rozumiem, że Ty włożyłeś najwięcej pracy i trudu w tworzenie swej aranżacji. Rozumiem, że zwycięzcy w ogóle się nie starali i nie napracowali w porównaniu z Tobą...
Lukiki pisze: Przyjechali też do udziału w konkursie osoby,które nie traktowały raczej tego jako tylko konkurs,ale z zamiłowania i zamiarem propagowania akwarystyki,
Heheheh no były takie osoby, ale po Twoim aktualnym zachowaniu, oraz minie po ogłoszeniu wyników konkursu widać, że nie należysz do tej grupy. Ba, jesteś chyba jedynym, który tak się przejął przegraną, któremu tylko na tym zależało. Wyluzuj, w ten sposób daleko nie zajdziesz. Gdyby zależało Ci na propagowaniu akwarystyki i dobrej zabawie siedziałbyś cicho i przyjął byś wynik bez zastrzeżeń. Jak widać nie umiesz się bawić kiedy nie wygrywasz.
Lukiki pisze: tylko jak tu można ją propagować jeśli jesteśmy świadkami wydarzeń,które miały miejsce 21 i 22 maja.
Cóż takiego się stało?
Lukiki pisze:Przestałem już rozumieć,o co chodzi w akwarystyce.
Może czas się przerzucić na coś innego?
Ostatnio zmieniony 2011-05-23, 09:18 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

Kubiszon pisze:Może czas się przerzucić na coś innego?
daruj sobie takie teksty, bo jako admin Tobie szczególnie nie przystoi tak postępować. Ze swojej strony mogę dodać, że poziom był zadowalający...naturalnie mozna bylo znalezc wiele niedociagniec w poszczegolnych baniakach...ja sie nie przylozylem i dostalem lupnia:)
Ostatnio zmieniony 2011-05-23, 09:25 przez martinezsanchez, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

martinezsanchez pisze:daruj sobie takie teksty, bo jako admin Tobie szczególnie nie przystoi tak postępować.
No słuchaj, trochę mi przykro i niemiło czytać coś takiego. Niby to miała być dobra zabawa, niby miało być miło i przyjemnie a teraz okazuje się, że nie dość że wszystko ustawione to jeszcze najbardziej starający się nie wygrał, a nagrody zgarnęli cwaniaki co nic się nie napracowali...
Wkurzające jest to kiedy robisz wszystko aby było fajnie, kombinujesz sponsorów, nagrody, zbierasz jury jak najszersze aby ocena była jak najbardziej sprawiedliwa, harujesz tyle dni, żeby wszystko wypadło jak najlepiej a potem czytasz, że to wszystko na marne bo było źle i już.
Ty też nie wygrałeś ale podchodzisz do tego z dystansem i na luzie, za to szacun. To jest normalne, zdrowe podejście do sprawy. Lukiki jak widać nie ma na tyle klasy, żeby pogodzić się z decyzją sędziów tak jak pozostali uczestnicy. Szkoda.

Lukiki
Posty: 2027
Rejestracja: 2008-09-28, 17:18
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Lukiki »

Kuba,taka mała uwaga.
To,że zabrałem swój głos w tym temacie,to proszę Ciebie byś nie dopuszczał do myśli,że ja w tych uwagach zastawiam się swoim zbiornikiem,bo tak nie jest i musisz po prostu uwierzyć mi na słowo.
Moje dewiacje są ogólne w tym temacie i nie podkreślające mojej osoby tutaj.
Kubiszon pisze:Rozumiem, że Ty włożyłeś najwięcej pracy i trudu w tworzenie swej aranżacji. Rozumiem, że zwycięzcy w ogóle się nie starali i nie napracowali w porównaniu z Tobą...
Jeśli już chodzi o ten fakt,to najwięcej pracy i trudu włożyli w zbiornik Gosia i Krzysztof,no ale cóż przecież,to holender i nie ma prawa być w ogóle brany pod uwagę prawda?

Krótko,to sprostowywując,to zbiorniki z największym wkładem serca i zapału nie dały rady.

Nie nawiązuj Kuba do mnie i do rzekomej mojej frustracji,bo ja nie wygrałem.
Nie będą się wypowiadał o swojej pracy i co ona powinna, czego nie,bo wypowiedzi moje nie będą obiektywne.

Prawda jest taka,że tylko Ty jako jeden z organizatorów będziesz bronił swojego tyłka,ale na targach były tylko nie przychylne opinie w związku z wynikami i nie tylko mi wychodziły mi oczy ze zdziwienia.

Większość osób,które są tego samego zdania co ja,nie zabiorą tu po prostu głosu,ale gdyby zabrały zrozumiałbyś,że nie chodzi tu tylko o moje niezadowolenie.
Filmy
http://www.youtube.com/watch?v=z8VaijfV ... er&list=UL


Zdarza siê,¿e piszê z telefonu,tam z polskimi znakami jest na bakier,wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Awatar użytkownika
Witek Miszczak
Posty: 402
Rejestracja: 2010-03-18, 12:37
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Post autor: Witek Miszczak »

Dobrze, że choć po tle człowieka poznają :mrgreen:
Mimo zepsutego światła traktuję to jako sukces. Co do sędziowania proponuję rozważyć na przyszłość opcję "samosądu" jako elementu punktacji. Niech sami wystawcy dadzą 4 głosy na (1 na własne się zniesie) wystroje i to już da jakiś obraz szanownemu jury co się podoba.

Awatar użytkownika
Kubiszon
Administrator
Posty: 1557
Rejestracja: 2008-05-14, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubiszon »

Lukiki, uwierz mi, sędziowie tak zdecydowali. Nie mam naprawdę interesu w przyznawaniu nagród osobom, które na nie nie zasłużyły, albo nie przyznaniu ich osobom, które powinny wygrać. Rozumiem, że nie zgadasz się z decyzją sędziów, ja również typowałem inaczej, co nie znaczy, że będę wypisywał, że stało się coś złego. Sędziowie po prostu mieli inny gust niż ja. Starałem się wybierać sędziów jak najbardziej różnorakich, aby nie głosowali tylko przedstawiciele nurtu 'nature' czy miłośnicy holendrów.
Też chciałbym, żeby jak najwięcej osób wyszło zadowolonych, z nagrodami. Sam uważam, że milej by było gdyby inna osoba zgarnęła nagrodę publiczności, albo zwycięzcą okazał się ktoś kto nie zgarnął wcześniej nagród w innym konkursie. Ale sędziowie zdecydowali tak a nie inaczej. Tak jak pisałem i napiszę po raz kolejny, między kolejnymi miejscami były niewielkie różnice, decydowały pojedyncze punkty. Wyszło jak widać.
Jeżeli chodzi o trud i ciężar to nie patrzę na to w ten sposób. Dla mnie wszyscy zrobiliście bardzo dużo, każdy z Was się napracował tak samo, nie da się tego określić czy ktoś mniej czy więcej... zresztą po co? Sędziowie nie oceniali trudu tylko aranżację.
Lukiki pisze:Prawda jest taka,że tylko Ty jako jeden z organizatorów będziesz bronił swojego tyłka
Ale dlaczego mam bronić? Czy ktoś zrobił coś złego, czy stało się coś co nie powinno mieć miejsca? Ja reaguję tylko na Twoje dziwne zarzuty. Moim zdaniem są one bezsensowne i bezpodstawne. Przykro mi też jest to czytać, bo wiem ile wszyscy władowali w to trudu.
Lukiki pisze:ale na targach były tylko nie przychylne opinie w związku z wynikami i nie tylko mi wychodziły mi oczy ze zdziwienia.
Większość osób,które są tego samego zdania co ja,nie zabiorą tu po prostu głosu,ale gdyby zabrały zrozumiałbyś,że nie chodzi tu tylko o moje niezadowolenie.
Na pewno są osoby, które nie zgadzały się z decyzją sędziów, przecież to oczywiste, tak jak pisałem, też miałem innych faworytów. Ciężko z resztą o jednogłośne decyzje przy tak odmiennych aranżacjach. Niektórzy lubią minimalizm, inny lubią bogactwo. Jedni zwracają uwagę na kompozycję jako całość, inny na szczegóły. Jak widać te 3 prace przypadły sędziom najbardziej do gustu i należy to uszanować.
Mógłbym również przyczepić się do wyników konkursu shrimpsetów, też miałem zupełnie inne typy, zdziwiła mnie zwłaszcza decyzja o 3 miejscu. Ale rozumiem, że sędziowie wybrali inaczej. Sam słuchając opinii na temat Brilluxów zaskoczony byłem na co zwracają uwagę sędziowie, jak różne aspekty i rzeczy mają wpływ na ocenę.
Ostatnio zmieniony 2011-05-23, 10:38 przez Kubiszon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinezsanchez
Posty: 563
Rejestracja: 2009-04-02, 22:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martinezsanchez »

było minęło... gdybym nie traktował tego jak dobrej zabawy to na pewno miałbym wiele zastrzeżeń...jest jeden plus mojej aranzacji...w domu mi sie nie chcialo wiazac mchow do kawalkow kokosa...tutaj to zrobilem:)
[center]-------------->>> KREWETLANDIA - ZDJĘCIA KREWETEK <<<--------------
krewetki:
crystal red/black,
taiwan bee,
tiger black/blue[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Konkursy”