Forum Ogólne - panel dyskusyjny - kamienie ADA

Zbyszek17 - 2011-03-09, 22:31
Temat postu: kamienie ADA
Witam.
Mam pytanko - orientuje się ktoś czy na giełdzie akwarystycznej przy ul. Równej mozna kupić kamienie ADA :?:

jabol - 2011-03-10, 07:47
Temat postu: Re: kamienie ADA
Zbyszek17 napisał/a:
Witam.
Mam pytanko - orientuje się ktoś czy na giełdzie akwarystycznej przy ul. Równej mozna kupić kamienie ADA :?:

sprzedawaC TE CUDOWNE KAMIENIE MOGA JENO GODNI TEGO SPRZEDAWCY. Z TEGO CO MI WIADOMO W LODZI SA TYLKO 2 TAKIE MIEJSCA.

chyba ze ktos handluje podrobka (co dla mniej wprawnego oka - o ktore cie nie posadzam :) - moze byc trudne do zauwazenia)

furraan - 2011-03-10, 18:31

Kupisz je tu : NAAcademy Łódź, ul. Bratysławska 10A.
Zbyszek17 - 2011-03-10, 20:50

furraan napisał/a:
furraan, dzięki, ten sklep akurat znam
jabol napisał/a:
sprzedawaC TE CUDOWNE KAMIENIE MOGA JENO GODNI TEGO SPRZEDAWCY. Z TEGO CO MI WIADOMO W LODZI SA TYLKO 2 TAKIE MIEJSCA.
jabol, pytałem dlatego bo byłem przekonany że na takiej giełdzie jakiś porządny dostawca się znajdzie.
Kubiszon - 2011-03-10, 21:12
jabol napisał/a:
TE CUDOWNE KAMIENIE MOGA JENO GODNI TEGO SPRZEDAWCY. Z TEGO CO MI WIADOMO W LODZI SA TYLKO 2 TAKIE MIEJSCA.

Hyhyhyhyyy, Jabol nie krzycz!

Umbrosorium - 2011-03-10, 21:37
jabol napisał/a:
Zbyszek17 napisał/a:
Witam.

chyba ze ktos handluje podrobka (co dla mniej wprawnego oka - o ktore cie nie posadzam :) - moze byc trudne do zauwazenia)

Przepraszam, ale jeśli jest w nazwie np. Manten i jest wydobywane z tego samego miejsca to jest podróbka? Jesli ktoś nie uzyje nazwy ADA, to sorki ale sa wtedy bardzo podobne do Adowskich. Moze nie az tak segregowane, ale jednak sa to te same kamienie.

Inny przykład czym sie różnią nożyczki czy pensety ADY od firmy Borneo Wild ? Niczym, porównywałem i jedne i drugie. Nawet sa w tej samej fabryce (podobno) robione w Pakistanie.
Tylko Adowskich jest cena troche wyższa.

furraan - 2011-03-10, 21:42

Ludzie dajcie już spokój z tym zamieszaniem wokół ADA ;-)
Zbyszek17 - 2011-03-10, 21:49

furraan napisał/a:

Ludzie dajcie już spokój z tym zamieszaniem wokół ADA
całkowita racja, bo pytanie było konkretne, a przy okazji tworzą się podtematy a to jest zbędne.
andrzej_vader - 2011-03-11, 00:50

Sorki, że jeszcze ja zaśmiecę temat... ale mam pytanie. Czy ktoś mi może powiedzieć skąd są pozyskiwane te kamorry? I jaki to jest rodzaj skały?. Googlowałem ale najwyraźniej mało wprawnie.
jabol - 2011-03-11, 04:27

furraan napisał/a:

...i nie tylko tam

Zbyszek17 napisał/a:
, pytałem dlatego bo byłem przekonany że na takiej giełdzie jakiś porządny dostawca się znajdzie.

kwestia sprzedazy ADA wiaze sie z "pewnymi ograniczeniami" i BYLE KTO i BYLE GDZIE..nie moze sobie sprzedawac (to tak mowiac w duzym uproszczeniu).

Umbrosorium napisał/a:

Inny przykład czym sie różnią nożyczki czy pensety ADY od firmy Borneo Wild ? Niczym, porównywałem i jedne i drugie. Nawet sa w tej samej fabryce (podobno) robione w Pakistanie. Tylko Adowskich jest cena troche wyższa.

ale tych BOrneo...nie pomazal sam Amano, wiec nie maja tej magicznej mocy co te sygnowane przez ADA

jesli zas chodzi o kamienie to jedynie te ADA nadaja sie do kompozycji w akwarium. jesli uzyjesz podrobki (chocby pochodzacej z tego samego kamieniolomu) wtedy popelniasz wykroczenie przeciwko Kodeksowi Bushido i zostajesz na wieki przeklety.

Umbrosorium - 2011-03-11, 08:52

andrzej_vader napisał/a:
Sorki, że jeszcze ja zaśmiecę temat... ale mam pytanie. Czy ktoś mi może powiedzieć skąd są pozyskiwane te kamorry? I jaki to jest rodzaj skały?. Googlowałem ale najwyraźniej mało wprawnie.

Nawet w Polskich górach sa miejsca, gdzie kamienia ala MAnten Stone lub Pagoda Stone znajdziesz. Tak samo jak oryginalne nie zmieniaja parametrów wody (sprawdzane były przez znajomych geologów i chemików).

jabol napisał/a:
Umbrosorium napisał/a:

Inny przykład czym sie różnią nożyczki czy pensety ADY od firmy Borneo Wild ? Niczym, porównywałem i jedne i drugie. Nawet sa w tej samej fabryce (podobno) robione w Pakistanie. Tylko Adowskich jest cena troche wyższa.

ale tych BOrneo...nie pomazal sam Amano, wiec nie maja tej magicznej mocy co te sygnowane przez ADA

A poco mam w tym momencie przepłacać, jesli moge równie dobra rzecz miec duzo taniej.
Nie mówie, ze Ada nie ma dobrych produktów bo ma, sam uzywam podłoża, nawozów czy medii filtracyjnych.
Ale cześć ich produktów ma duzo tańsze odpowiedniki, które również sa dobre.
a akwarystyka roslinna czy styl nature to nie tylko preparaty Ady.

andrzej_vader - 2011-03-11, 13:03

Mnie chodziło o miejsce pochodzenia tych konkretnych skał. Na zasadzie państwo - miejsce wydobywania. A co do tego, że w górach naszych wspaniałych można świetne skałki znaleźć to wiem. :-D